Aplikacja mobilna RS Components dla projektantów elektroniki.

©

Udostępnij:

Firma RS Components wprowadziła do oferty pierwszą aplikację dla projektantów elektroniki na urządzenia mobilne z systemem iOS. Nowa, bezpłatna aplikacja RS Toolbox zapewnia dostęp do popularnych bibliotek, przeliczników i tabel w łatwym w obsłudze formacie. Można ją stosować do celów zawodowych, hobbystycznych, jak również edukacyjnych.

Aplikacja RS Toolbox została zaprojektowana na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS, takie jak iPady, iPhone'y oraz inne urządzenia firmy Apple. W przygotowaniu jest również wersja na urządzenia z systemem Windows 8. Aplikacja Toolbox powstała w oparciu o wcześniejszą wersję Electronic Toolbox Pro App, którą opracował Marcus Roskosch, twórca wielu innych, cieszących się powodzeniem aplikacji dla inżynierów. Aplikacja została bardzo dobrze przyjęta przez użytkowników — do tej pory pobrało ją ponad 200 tys. osób.RS Toolbox oferuje szeroki zakres funkcji — kalkulatorów, przeliczników i tabel, przestawionych w formie ikon na wyświetlaczu. Do funkcji tych należą kalkulatory filtrów RLC, konfigurator układu timer 555, kalkulatory regulatorów napięcia i wzmacniaczy operacyjnych oraz wiele narzędzi podstawowych, takich jak tabele przeliczeniowe jednostek, kalkulator Prawo Ohma, wykazy rodzajów i rozmiarów baterii, kodów barwnych kabli, rozmiarów obudowy oraz oznaczeń rdzeni toroidalnych. Aplikacja zapewnia duży poziom dostosowania do indywidualnych potrzeb i jest dostępna w 16 różnych językach.

„Projektanci elektroniki pracują pod presją czasu i zależy im na rozwiązaniach skracających cykl projektowania”, przyznaje Mark Cundle, szef globalnego marketingu technicznego w RS Components. „Jest to bardzo przydatna aplikacja, zapewniająca natychmiastowy dostęp do obszernych bibliotek podzespołów oraz przeliczników w trybie online, zwiększająca innowacyjność i kreatywność projektów. To kolejne bezpłatne narzędzie udostępniane przez RS Components, przyspieszające oraz ułatwiające proces projektowania.”

RS Toolbox można pobrać ze strony RS Online, jak również ze sklepu App store.

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również