ArcelorMittal odbudowuje francuską atrakcję turystyczną

© Glanmaria Zanotti, Flickr

Udostępnij:

Dzięki stali ArcelorMittal, Mont Saint-Michel, czyli jedna z ulubionych atrakcji turystów we Francji, jest znowu wyspą.

Położona na północno-zachodnim wybrzeżu Francji, atrakcja turystyczna, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO przesuwała się coraz bliżej lądu z powodu nawarstwiających się osadów z rzeki Couesnon. Dzięki właściwościom płyt ze stali nierdzewnej typu Dupleks Industeel, Mont Saint-Michel znowu jest wyspą. Wysiłek docenił francuski prezydent François Hollande podczas złożonej w ubiegłym miesiącu wizyty.Wyzwaniem było uwolnienie Mont Saint-Michel od piasku, a celem wybudowanie zapory na rzece Couesnon, by pozbyć się osadów napływających z wodą.

W systemach zamknięć zapory zastosowano gatunek stali Ur 2205 wyprodukowanej przez Industeel Le Creusot, spółkę zależną ArcelorMittal, specjalizującą się w produkcji płyt nierdzewnych na potrzeby wysoce wyspecjalizowanych gałęzi przemysłu.

Źródło: ArcelorMittal

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również