ArcelorMittal z nową linię próżniowego nakładania powłok

linia próżniowego nakładania powłok ArcelorMittal © ArcelorMittal

Udostępnij:

ArcelorMittal uruchomił nową linię próżniowego nakładania powłok JVD (Jet Vapor Deposition) w zakładzie Kessales w Belgii. Wartość inwestycji wyniosła 63 mln euro. W oficjalnej inauguracji uczestniczył Król Belgii Filip.

Otwarcie linii to zwieńczenie prac zespołu badań i rozwoju ArcelorMittal we współpracy z Instytutem Metalurgii, grupą CRM nad opracowaniem nowej przełomowej technologii powlekania stali.Nowa linia próżniowego nakładania powłok to część programu inwestycyjnego wartego 138 mln euro, w ramach porozumienia zawartego z ArcelorMittal, rządem Walonii, Sogepa i partnerami.

Podczas uroczystości Matthieu Jehl, dyrektor generalny ArcelorMittal Gent-Liège powiedział:

- ArcelorMittal czerpie swoją siłę z innowacyjności i wykraczania poza tradycyjne rozwiązania w procesie hutniczym. Inwestycja o wartości 63 mln euro w linię do próżniowego nakładania powłok oraz szerszy plan inwestycyjny dla zakładów w Gandawie i Liège pokazuje, że ArcelorMittal wierzy w przyszłość hutnictwa w Belgii.Źródło: ArcelorMittal

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również