ASTOR Industrial IT Roadshow – podsumowanie „efektywnej integracji produkcji i biznesu w 6 miastach Polski.”

© Astor

Udostępnij:

Na przełomie maja i czerwca, w sześciu miastach Polski, odbywały się warsztaty Industrial IT Roadshow, zorganizowane przez firmę ASTOR. Celem przedsięwzięcia było zaprezentowanie użytkownikom i integratorom najnowszych rozwiązań IT w obszarze zarządzania operacyjnego w przemyśle i produkcji.  

Czy jest możliwa efektywna integracja biznesu i produkcji? Zdaniem firmy ASTOR - dostawcy rozwiązań IT do zarządzania produkcją klasy MES, raportowania zarządczego i integracji produkcji z ERP - zdecydowanie tak. Uczestnicy mieli możliwość samodzielnego przetestowania prezentowanych aplikacji.Warsztaty Industrial IT Roadshow miały na celu przekazanie najnowszych trendów w zakresie rozwoju infrastruktury IT w obszarze produkcji. Prezentowane rozwiązania Invensys Wonderware, dzięki automatycznemu gromadzeniu danych z maszyn i integracji z systemami ERP oraz możliwości łatwej analizy tych danych przez menedżerów, pozwalają na zwiększanie efektywności pracy zakładów produkcyjnych i przemysłowych." - mówi Jarosław Gracel, Menedżer Produktu Wonderware MES w firmie ASTOR, jeden z prowadzących warsztaty Industrial IT Roadshow.

Prowadzący sesje, specjaliści z firmy ASTOR, podzielili się z uczestnikami wiedzą między innymi na temat najnowszych standardów IT w zakresie wirtualizacji, dostępności i cyberbezpieczeństwa.

Wśród zagadnień, które cieszyły się największym zainteresowaniem osób biorących udział w warsztatach znalazły się:
- integracja systemów MES z ERP - przesyłanie danych real-time z produkcji do systemów ERP, pokazanie od praktycznej strony automatyzacji przepływu informacji między MES i ERP,
- systemy raportowania zarządczego - Business Intelligence i Manufacturing Intelligence w firmach produkcyjnych,
- narzędzie do budowania „kokpitów" menedżerskich - Wonderware Intelligence.

Jak relacjonują uczestnicy - sprawdziła się kameralna formuła warsztatów. Według oceny uczestników - warsztaty spełniły ich oczekiwania, wszyscy deklarują również chęć udziału w kolejnej edycji przedsięwzięcia oraz poleciliby warsztaty innym.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: MM Magazyn Przemysłowy, Biznes i Produkcja, www.erp-view.pl, www.erp24.pl, www.magazynit.pl, www.beconnected.pl, www.decyzje-IT.pl, Logistyka Produkcji, Eurologistcs, log24.plWięcej informacji na stronie: www.astor.com.pl

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również