ASTOR na targach RobotSHOW i HAPexpo 2011

© ASTOR

Udostępnij:

Przez trzy dni (16-18.11) Centrum Targowo-Wystawiennicze Expo Silesia „żyło" automatyką i robotyką. Trzecia edycja Targów Hydrauliki, Automatyki i Pneumatyki HAPexpo zgromadziła ponad 150 wystawców z Polski i za granicy. Wśród nich ASTOR, który wystąpił również w roli partnera strategicznego wydarzenia.

- W Polsce instaluje się około 250 robotów rocznie podczas, gdy w Korei o zbliżonej wielkości zaludnienia i PKB, aż ponad 2000 sztuk. Niemcy, będący europejskim liderem we wdrażaniu robotów, instalują ich rocznie ponad 6000 sztuk - powiedział podczas konferencji prasowej Stefan Życzkowski, Prezes firmy ASTOR, posiadającej w swojej ofercie roboty przemysłowe Kawasaki.W trakcie spotkania z mediami prezes ASTORa przybliżył specyfikę rynku robotyki, prezentując potencjał rozwojowy w Polsce wobec istniejącego zapóźnienia inwestycyjnego w porównaniu z innymi krajami. Prezes dowodził także na bazie faktów z przeszłości, iż najbliższe lata są najlepszymi do inwestowania w te technologie, gdyż mamy już w Polsce specjalistów i firmy, które potrafią wdrażać systemy zrobotyzowane, a przy tym koszt pracy jest jeszcze stosunkowo niski.
  - Wraz ze wzrostem kosztów pracy koszt wdrożenia będzie rósł. Dlatego te firmy, które teraz zdecydują się na wdrożenia, zyskają przewagę nad konkurentami - podsumował Stefan Życzkowski.

Targi zgromadziły specjalistów z branży oraz miłośników nowoczesnych technologii. Oprócz funkcji biznesowej jaka przyświeca organizacji tego typu imprezom i prezentacji nowości technologicznych było również miejsce na rozrywkę. Jedną z największych atrakcji okazały się zawody robotów mobilnych ASTOR Robot Challenge, a zainteresowani zgłębianiem wiedzy z dziedziny robotyki mogli skorzystać z warsztatów robotowych prowadzonych przez specjalistów z firmy ASTOR.

Relacja wideo z wydarzenia - http://www.youtube.com/watch?v=n5YcY7sLoZU

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również