ASTOR wspiera zawody robotów Robo~motion

©

Udostępnij:

Ekscytujące walki robotów sumo, najszybsze przejazdy wyścigowych robotów, niekonwencjonalne konstrukcje w kategorii Freestyle to tylko niektóre z atrakcji I Ogólnopolskich Zawodów Robotów ROBO~motion, które odbędą się 27 kwietnia na Politechnice Rzeszowskiej. Głównym sponsorem imprezy jest firma ASTOR.

Za organizację zawodów odpowiada Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO. Partnerem merytorycznym oraz głównym sponsorem wydarzenia w zakresie robotyki została firma ASTOR, która dostarcza nowoczesne rozwiązania dla przemysłu. Ogólnopolskie Zawody Robotów ROBO~motion to propozycja dla wszystkich miłośników nowoczesnych technologii. Głównym celem zawodów jest popularyzacja nauki i zaawansowanych technologii z dziedziny robotyki, automatyki, elektroniki i informatyki - zarówno wśród studentów i młodzieży szkolnej, jak również wśród osób profesjonalnie związanych z tymi dziedzinami.
Młodzi konstruktorzy z całej Polski zaprezentują swoje roboty aż w 11 kategoriach, co czyni zawody Robo~motion największymi pod tym względem w kraju. Planowane konkurencje to: Line Follower Professional (roboty turbinowe), Line Follower Amator (roboty bez turbin), Line Follower z przeszkodami, Sumo, Minisumo, Microsumo, Nanosumo, LEGO Sumo, Minisumo Deathmatch, Micromouse, Freestyle.

Równolegle z zawodami odbędą się ciekawe warsztaty z zakresu robotyki. W ramach wydarzenia eksperci z firmy ASTOR poprowadzą warsztaty z programowania robotów przemysłowych Kawasaki oraz Epson SCARA.

Zawody będą imprezą finałową tygodnia Kultury studenckiej „Kultura i nauka przodem" poprzedzającego juwenalia Rzeszowskie. Udział w Robo~motion jest bezpłatnyOrganizatorzy zapraszają na zawody oraz do odwiedzenia strony internetowej zawodów i polubienia profilu na Facebooku.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również