Automatyczne systemy magazynowe

Baumalog, automatyczne systemy magazynowe © Baumalog

Udostępnij:

Baumalog to polska firma inżynierska od 2011 r. konstruująca i wytwarzająca automatyczne systemy magazynowe i transportowe. Z jej rozwiązań korzystają klienci zarówno z Polski, jak i z wielu krajów Europy, m.in. Hiszpanii, Rosji, Białorusi, Niemiec, Francji, Słowenii oraz Danii.

Baumalog jest autoryzowanym dealerem włoskiej firmy Modula – producenta automatycznych regałów windowych. Wśród wartości wyróżniających markę wskazać warto własne biuro konstrukcyjne, które umożliwia dostosowanie parametrów urządzeń i maszyn do indywidualnych potrzeb klientów, kompleksową obsługę – od doradztwa, przez przygotowanie koncepcji, konstrukcję i wytwarzanie, po uruchomienie i serwis, a także funkcjonalność, ekonomiczność i elastyczność rozwiązań.Rynek docelowy
Firma zajmuje się konstrukcją i wytwarzaniem automatycznych systemów magazynowych przeznaczonych do składowania i transportu artykułów o dużych masach i gabarytach, głównie arkuszy blach, profili, prętów, rur oraz narzędzi, matryc, komponentów. W ofercie Baumalog znajdują się również automatyczne systemy składowania Modula do magazynowania drobnych artykułów.

Klienci firmy to przede wszystkim przedsiębiorstwa z sektora samochodowego, obronnego oraz przetwórstwa stali i metali nieżelaznych, a także firmy dystrybucyjne.Produkty

1. Regały automatyczne MonoTower i TwinTower – przeznaczone do składowania elementów dłużycowych (prętów, profili, rur itd.), arkuszy (blach, płyt, laminatów itd.), palet i wielu innych artykułów o dużych masach i wymiarach.

Cechy: ładowność na półkę do 5000 kg, maks. długość półki 15 m, modułowa budowa umożliwiająca rozbudowę już istniejącego systemu (np. zmianę wysokości), integracja sterowania z systemami klasy ERP i WMS, możliwość zabudowy regału na zewnątrz budynków, różne warianty umiejscowienia punktów dostępowych (okna dostępowe na różnych kondygnacjach, stacje odbiorcze umiejscowione z dwóch stron regału
itd.).

2. System składowania z użyciem układnicy magazynowej – przeznaczony do składowania arkuszy blach, profili, rur, prętów oraz innych materiałów o dużych gabarytach lub masie; może pomieścić do kilku tysięcy ton stali. Złożony jest z wieloczłonowej stalowej konstrukcji umożliwiającej składowanie materiałów znajdujących się na ruchomych półkach. System eliminuje konieczność wykorzystania wózków widłowych do transportu materiałów między gniazdami ciągu technologicznego, co istotnie zwiększa wydajność i znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa pracy. Układ może być wyposażony w wiele stacji załadowczo-rozładowczych umożliwiających załadunek materiałów do magazynu oraz ich transport do maszyn ciągu technologicznego.

Cechy: ładowność na półkę do 5000 kg, maks. długość półki do 12 m, wysokość do 20 m, długość do kilkuset metrów, opcjonalne wyposażenie w stacje wyjeżdżające poza obrys budynku, możliwość budowy magazynu samonośnego, gdzie struktura nośna stanowi jednocześnie konstrukcję, do której mocowana jest elewacja budynku, integracja sterowania z systemami klasy ERP i WMS, możliwość autonomicznej pracy systemu bez udziału operatora.

3. Regały windowe MODULA – doradztwo, sprzedaż, montaż i serwis automatycznych regałów Modula, przeznaczonych przede wszystkim do składowania drobnych i lekkich artykułów – różnego rodzaju produktów przemysłowych, komponentów, części zamiennych i narzędzi.

Cechy: ładowność na półkę do 990 kg, maks. długość półki do 4100 mm, wysokość konstrukcji regału do 16 m, możliwość wyposażenia regału w wewnętrzne lub zewnętrzne okna dostępowe z podwójnym lub pojedynczym poziomem odbioru, możliwość wyposażenia regału w okna na różnych kondygnacjach (regał spełnia funkcję windy), w pełni funkcjonalne oprogramowanie sterujące Modula WMS dostępne w różnych opcjach, integracja sterowania z systemami klasy ERP i WMS, w tym SAP, szeroka lista wyposażenia opcjonalnego (wskaźnik laserowy itd.).

Źródło: Baumalog

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również