Automatyczny system transportu osobowego

Siemens
Reklama
Reklama

Spółka transportu publicznego Interlink wybrała ofertę firmy Siemens do zbudowania w pełni automatycznego transportu osobowego na lotnisku Suvarnabhumi w Bangkoku. 

Airval będzie łączył obecny terminal lotniska z nowym terminalem peryferyjnym. Linia będzie miała około jednego kilometra długości z czterema równoległymi torami oraz dwiema stacjami. Siemens dostarczy sześć dwuczłonowych pociągów wraz z telekomunikacyjnym systemem sterowania (CBTC). Pociągi powstaną w zakładach produkcyjnych Siemensa w Wiedniu. Zakończenie projektu planowane jest w 2020 r.

Reklama

System Airval charakteryzuje się możliwością pracy w krótkich odstępach miedzy pociągami, dużym przyspieszeniem oraz krótkim czasem hamowania. Dzięki dodatkowym gumowym oponom, pociągi Airval mogą bez problemu pracować także na liniach o większym nachyleniu i są znacznie cichsze na zakrętach niż inne systemy szynowe. Innowacyjny system składowania oraz odzyskiwania energii zapewnia duża wydajność całej linii.

Pociągi Airval dla Bangkoku będą w stanie przewozić do 3590 pasażerów na godzinę nawet w godzinach szczytu bez względu od kierunku. System będzie działał 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Duże drzwi i szerokie przejścia będą pomagały podczas wsiadania i wysiadania, pociągi oferują również dużo miejsca na bagaż.

Reklama

- Przez ostatnie dekady firma Siemens odegrała znaczącą rolę w rozwoju transportu miejskiego w Bangkoku, od kompleksowych rozwiązań dla Skytrain po kolejkę lotniskową Airport Rail Link. Nowy system Airval to kolejny element poprawiający transport miejski w stolicy Tajlandii - powiedziała Sabrina Soussan, prezes branży Mobility w Siemens.

Podobne systemy automatycznego transportu osobowego Siemensa (Val) działają już na paryskich lotniskach: Charles de Gaulle oraz Orly, jak również na lotnisku O'Hare w Chicago. W pełni automatyczne systemy obsługują również linie metra we Francji, w Lille, Rennes i Toulouse, w Korei Południowej, w mieście Uijeongbu oraz w Turynie we Włoszech. Poziom dostępności tych usług wynosi 99,8%.

Źródło: Siemens

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama