Automatyzacja na miarę Przemysłu 4.0

Udostępnij:

Automatyzacja jest już niemal wszechobecna – coraz więcej procesów intralogistycznych opiera się na wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI) oraz koncepcji inteligentnej fabryki (smart factory). 

We wdrażaniu idei Przemysłu 4.0 przedsiębiorstwa wspiera firma Remmert, która zgodnie z mottem „We make material flow” opracowuje kompleksowe koncepcje przepływu materiału i dostarcza inteligentne rozwiązania automatyzacyjne do składowania i logistyki blach oraz elementów długich.

Wśród najważniejszych zjawisk z zakresu Przemysłu 4.0 warto wymienić m.in. wykorzystanie sztucznej inteligencji, a także tworzenie kompleksowych, szytych na miarę rozwiązań automatyzacyjnych. Aby je wdrożyć, warto skorzystać z pomocy doświadczonego partnera biznesowego – eksperta w zakresie innowacyjnych rozwiązań. 

Firma Remmert oferuje automatyzację gwarantującą optymalne zaopatrzenie laserów w materiały – nawet przy niewielkiej powierzchni przechowywania, a także zapewnia najszybsze i najbardziej wydajne procesy logistyczno-magazynowe. Zaletą rozwiązań Remmert jest ich budowa: ustandaryzowane moduły umożliwiają precyzyjne dostosowanie procesu przepływu materiałów i rozbudowę instalacji w dowolnym momencie. Dodatkowo automatyzacja jest całkowicie niezależna od zewnętrznych producentów maszyn obróbczych. 

W nowoczesnym magazynie niezwykle ważna jest także relacja człowiek–maszyna, dlatego firma oferuje intuicyjne oprogramowanie, które pomoże w inteligentnym zarządzaniu magazynem. Dzięki temu systemy Remmert są długoterminową i bezpieczną inwestycją obejmującą cały cykl przepływu materiałów i pozwalającą na stworzenie prawdziwej fabryki przyszłości.

Źródło: Remmert


Udostępnij:

Drukuj


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.