Autonomiczny samolot Elroy Air samodzielnie odbiera kontenery

autonomiczny samolot firmy Elroy Air © TechCrunch

Udostępnij:

Firma Elroy Air opracowała hybrydowo-elektryczny samolot przeznaczony do startu i lądowania, który może przewozić ponad 136 kg ładunku na dystansie do 480 km - to odpowiednia odległość do zastąpienia niektórych średniopasmowych tras towarowych.

Elroy Air demonstruje kilka nowych aspektów swojego systemu, w tym możliwość samodzielnego odbierania kontenerów bez konieczności przeprowadzania przez ludzi jakichkolwiek procesów załadunku. Jest to niezwykle interesująca funkcja, która może potencjalnie umożliwić znaczne zwiększenie wydajności operacji ładunkowych, takich jak praca przez całą dobę i pilne dostawy dużych ilości zapasów awaryjnych przy stosunkowo niskim udźwigu.Elroy zakłada, że ​​jego podejście, które obejmuje autonomiczne funkcje załadunku towarów, a także hybrydowy system paliwowy, który oferuje wydajność, ale także nie wymaga żadnej dużej infrastruktury do ładowania, może pomóc w komercjalizacji usług przed innymi rodzajami wzorów. Jego celem jest obsługa wielu klientów z różnych branż handlowych, humanitarnych i wojskowych. 

Źródło: TechCrunch

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również