Baumer inwestuje w nowe centrum rozwojowe i logistyczne

© Mepax

Udostępnij:

Firma Baumer, specjalizująca się w produkcji czujników inwestuje w nowy budynek w Stockach przy Jeziorze Bodeńskim (niedaleko Konstancji) w południowych Niemczech.

Na terenie budowy w Stockach - Bodman-Ludwigshafen poza centrum logistycznym dla Europy powstaną też nowe centra badawczo-rozwojowe i produkcyjne. Wartość inwestycji wynosi około 30 milionów euro. Dzięki temu, ta rodzinna firma o międzynarodowym zasięgu ma zamiar zapewnić zrównoważony i długoterminowy rozwój grupy Baumer.Zadaniem nowego centrum logistycznego dla Europy będzie zapewnienie szybszej i bardziej elastycznej reakcji na gwałtownie zmieniające się zapotrzebowania rynku. W nowym centrum badawczo-rozwojowym szczególna uwaga będzie poświęcana najnowszym standardom infrastrukturalnym zapewniającym komunikację wyższego poziomu pomiędzy użytkownikami a maszynami (Industry 4.0). Projekt jest realizowany w kilku etapach. W ciągu tego roku na powierzchni 48 tys. metrów kwadratowych ma powstać trzypiętrowy budynek produkcyjny oraz budynki logistyki i administracji.

W początkowej fazie w nowych budynkach powstanie od 300 do 400 miejsc pracy. Otwarcie nowego centrum high-tech zaplanowano na jesień 2017 roku.

Baumer Group to jedna z najważniejszych firm produkcyjno-rozwojowych czujników, enkoderów, przyrządów pomiarowych oraz komponentów do automatycznego przetwarzania obrazu.Źródło: Mepax

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również