BBA Pumps: nowy typoszereg pomp odwadniających i szlamowych z napędem elektrycznym

pompy © BBA Pumps

Udostępnij:

BBA Pumps przedstawia nowy typoszereg pomp odwadniających i szlamowych z napędem elektrycznym. Są to pompy samozasysające o wydajności od 100 m3/godz. do maksimum 6500 m3/godz. Pompy BA napędzane silnikiem wysokoprężnych przez wiele lat były aktywnie stosowane na światowym rynku odwodnień, budowlanym i wynajmu. Obecnie, wraz z pojawieniem się nowego standardu „norm block construction” (NMC), BBA Pumps oferuje modułową, kompaktową  pompę z napędem elektrycznym, która w pełni odpowiada przyjmowanej przez firmy koncepcji „najniższego kosztu posiadania”.

Dzięki swej wysokiej sprawności i zastosowaniu silników elektrycznych IE2 pompy te zapewniają maksymalne osiągi po minimalnych kosztach. Agregaty pompowe można wyposażyć nie tylko w standardową skrzynkę sterowniczą i rozrusznik pracujący w systemie łagodnego rozruchu, ale również w przemiennik częstotliwości, który zapewnia maksimum kontroli nad procesem pompowania, wynikającej nie tylko z samej automatyki załączenia / wyłączania, ale również ze zwiększania lub zmniejszania prędkości silnika elektrycznego.Charakterystyka:
- Pełny, całkowicie ujednolicony typoszereg pomp – od małej pompy 3” po wielką pompę 24”.
- Duży przelot swobodny, doskonała antykawitacyjna nadwyżka wysokości ciśnienia i duża sprawność.
- Kompaktowa konstrukcja modułowa, w której stosuje się standard „norm block construction”.
- Rozwiązanie przyjazne z punktu widzenia środowiska; pompy charakteryzują się wysoką sprawnością, a przy tym nie występują w nich cieknące olejem układy cieczy zasilającej, czy też silniki wysokoprężne emitujące zanieczyszczenia.
- W stosunku do pomp typoszeregu BA obowiązują warunki ograniczonej gwarancji czteroletniej. Dzięki możliwości pracy w warunkach występowania dużych zanieczyszczeń stałych oraz wielu pokrywom wziernikowym, pompy te mogą pracować w zastosowaniach szlamowych i związanych z odwodnieniami. Tym samym uważa się je za idealne rozwiązania z punktu widzenia międzynarodowego rynku wynajmu i rynku budowlanego. Można z nich korzystać do obejściowego tłoczenia ścieków, walki z powodziami oraz w innych instalacjach o tymczasowym charakterze. Dzięki wygłuszonej obudowie pompy BA są wyjątkowo ciche i można je skutecznie oraz bezpiecznie instalować w rejonach o dużej gęstości zaludnienia, gdzie nie emitują hałasu a przy tym są w wysokim stopniu odporne na akty wandalizmu.

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również