Bezkolizyjne cofanie

Preview
Elokon
Reklama
Reklama

 

Prosty, przyjazny dla użytkownika i w atrakcyjnej cenie – taki jest nowy system wspomagający cofanie wózków widłowych od firmy ELOKON Logistics. ELOback2 Easy ułatwia pracę operatorów i zmniejsza ryzyko wypadków podczas manewrów oraz jazdy do tyłu.

ELOKON Logistics rozszerza swoje portfolio produktów wspomagających pracę wózków widłowych. ELOback2 Easy to uniwersalny system bezkolizyjnego cofania, ułatwiający pracę operatorów i zmniejszający ryzyko wypadków podczas manewrów oraz jazdy do tyłu. Dzięki swej prostej budowie to w pełni funkcjonalne, a zarazem budżetowe rozwiązanie, które jest alternatywą dla droższych i bardziej zaawansowanych systemów.

Reklama

ELOback2 Easy przeznaczony jest dla małych i średnich wózków widłowych i sprawdzi się w większości typowych magazynów oraz w zastosowaniu zewnętrznym. Działanie systemu opiera się na montowanym z tyłu wózka czujniku ultradźwiękowym, który wykrywa przeszkody w odległości do 3,5 metra. Z kolei umiejscowiony w kabinie panel ostrzega operatora za pomocą dźwiękowych i optycznych sygnałów o niebezpieczeństwie. Dzięki temu system stanowi praktyczną pomoc w manewrowaniu pojazdem i pomaga zminimalizować ryzyko kolizji między wózkiem a innymi obiektami bądź pieszymi. Sygnały ostrzegawcze zostały zaprojektowane w ten sposób, by informować operatora o zagrożeniu, jednocześnie nie zakłócając jego pracy i nie obniżając wydajności. 

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama