Bezkontaktowy pomiar temperatury w strefach zagrożonych wybuchem

© Fluke

Udostępnij:

 

Wszystkie typy pirometrów serii MI3 oferowanych przez firmę Fluke Process Instruments są teraz dostępne w wersjach samoistnie bezpiecznych, mogących pracować w strefach zagrożonych wybuchem. Te miniaturowe komponenty uzyskały certyfikaty ATEX i IECEx dopuszczające je do pracy w strefach 1 i 2 (narażonych na występowanie gazów) oraz w strefach 21 i 22 (narażonych na występowanie pyłu).

Producent dostarcza pełen pakiet obejmujący pirometr, moduł komunikacyjny i zasilacz, również w wersji z certyfikatem Ex. Wszystkie te elementy charakteryzują się stopniem ochrony IP65, a każdy z nich może być wymieniony w terenie bez konieczności przeprowadzania ponownej kalibracji całego systemu.Istnieje możliwość zasilania dwóch pirometrów MI3 z pojedynczego zasilacza. Dopuszczalna całkowita długość kabli wynosi 30 m, dając dużą elastyczność prowadzenia instalacji w systemach monitorowania.

Model MI3 produkowany w obudowie ze stali nierdzewnej ze zintegrowaną elektroniką jest najmniejszym z całej oferty dostępnych obecnie na rynku, autonomicznych czujników podczerwieni przystosowanych do montażu w instalacjach. Seria MI3 obejmuje modele dostosowane do różnych zakresów widmowych i aplikacji, w tym modele 1M i 2M o małej długości fali, rozdzielczości 100:1 i czasie odpowiedzi 10 ms, nadające się do monitorowania temperatury w zakresie do +1800°C.

Każdy samoistnie bezpieczny pirometr MI3 zawiera oznaczenie potwierdzające uzyskanie certyfikatu Ex i. W przypadku wersji MI3100 certyfikat ten odnosi się też do celownika laserowego ułatwiającego pozycjonowanie. Pirometry MI3 mogą pracować w szerokim zakresie temperatur otoczenia do +180°C.Moduły komunikacyjne są dostępne w wersjach z interfejsami RS485, Modbus, Profibus, Ethernet i Profinet IO oraz z czterema wyjściami analogowymi z izolacją galwaniczną. Certyfikaty ATEX i IECEx otwierają dla serii MI3 wiele dodatkowych obszarów zastosowań, między innymi w procesach metalurgicznych przeprowadzanych w atmosferze wodoru (galwanizacja, hartowanie, platerowanie, nakładanie powłok), do redukcji wodorem w przemyśle fotowoltaicznym, w aplikacjach petrochemicznych (odzyskiwanie siarki, monitorowanie zbiorników, reaktorów i rur, kontrola płomienia), w produkcji i składowaniu chemikaliów i produktów rolniczych (winyl, nawozy, skrobia, alkohole, mąka), w systemach przeciwpożarowych, przy monitorowaniu maszyn górniczych i przenośników taśmowych, przy utylizacji odpadów niebezpiecznych oraz w oczyszczalniach ścieków.

www.flukeprocessinstruments.com

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również