Bezprzewodowe czujniki indukcyjne do pracy w strefach zagrożonych wybuchem

© steute

Udostępnij:

Dział Extreme firmy steute zaprezentował nowe, przeciwwybuchowe czujniki indukcyjne, komunikujące się z wykorzystaniem technologii radiowej. Zostały one opracowane specjalnie do pracy w strefach zagrożonych wybuchem gazów (strefy Ex 1 i 2) i/lub pyłów (strefy Ex 21 i 22). Wszystkie mają odpowiednie dopuszczenia Ex.

Czujniki indukcyjne serii Ex RF IS mają formę cylindryczną i dostępne są w średnicach M12, M18 i M30. W kombinacji z uniwersalnym nadajnikiem radiowym Ex RF 96 ST umożliwiają bezprzewodową transmisję sygnałów sterujących, a sam nadajnik zapewnia im także energię niezbędną do działania. Dzięki temu okablowanie staje się całkowicie zbędne.Nadajniki uniwersalne są wyposażone w specjalne baterie litowe Ex, które mogą być wymieniane w strefach zagrożonych wybuchem. Bateria zabudowana w nadajniku uniwersalnym współpracującym z czujnikiem indukcyjnym może osiągać żywotność ok. 1000 dni, przy częstotliwości przełączania 1 x sek. Zasięg transmisji radiowej to odpowiednio: maks. 450 m w terenie otwartym i do 40 metrów w warunkach typowych dla zabudowanej hali produkcyjnej. Po stronie odbiorczej można zastosować odbiornik z wyjściami przekaźnikowymi, półprzewodnikowymi lub interfejsami RS232 oraz TCP/IP.

Nowe urządzenia steute mogą być z powodzeniem stosowane na ruchomych i wirujących elementach maszyn i ciągów technologicznych, eliminując konieczność stosowania awaryjnych prowadników kablowych czy systemów szczotkozbieraczy.

www.steute.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również