Bezsmarowność w miniaturowym formacie

©

Udostępnij:

Firma igus zaprezentowała kolejne rozszerzenia produktów z rodziny Drylin T. Należy do nich wózek z regulowanym luzem łożyskowym przeznaczony do wielkości konstrukcyjnej 12 oraz zupełnie nowa wielkość 07, stanowiąca najmniejszy wariant w programie modułowych prowadnic liniowych Drylin T.

Miniaturowe prowadnice ślizgowe Drylin T, które pod względem wymiarów równają się większości systemów liniowych z łożyskami kulkowymi, są przeznaczone do zastosowań, w których z jednej strony dysponujemy niewielką przestrzenią konstrukcyjną, z drugiej zaś strony gdzie niepożądane są również smary i hałas toczenia, charakterystyczne dla alternatywnych rozwiązań z łożyskami kulkowymi. Podobnie jak wszystkie pozostałe warianty Drylin T również nowe komponenty bazują na sprawdzonym połączeniu szyn prowadzących z twardo anodowanego aluminium, wózka z odlewu cynkowego oraz elementów ślizgowych wykonanych z wysokowydajnych polimerów iglidur.Płynna regulacja luzu w łożyskach
Nowy wózek miniaturowy można zamówić alternatywnie do standardowego wózka typu Drylin TW-04-12. Luz w łożysku jest regulowany płynnie kilkoma obrotami śrubokrętu. Dzięki temu użytkownicy mają możliwość rozwiązywania liniowych zadań pozycjonowania i transportu w sposób ekonomiczny, a równocześnie precyzyjny. Ponieważ wózek miniaturowy z odlewu cynkowego jest dodatkowo chroniony przed korozją dzięki powłoce KTL, możliwość regulacji luzu jest gwarantowana nawet po dłuższej pracy w trudnych warunkach otoczenia. Dodatkową korzyść w sytuacjach, w których konieczne jest wyeliminowanie swobodnego poruszania się obciążeń, stanowi wstępne naprężenie, które można uzyskać dzięki nastawnemu luzowi.Najmniejszy rozmiar: Drylin TK-04-07
Przy 8 mm wysokości konstrukcyjnej i 17 mm szerokości wózka nowa wielkość konstrukcyjna 07 oferuje maksymalną oszczędność przestrzeni. Właśnie w przypadku ograniczonych przestrzeni konstrukcyjnych Drylin TK-04-07 umożliwia użytkownikowi korzystanie z zalet bezsmarownej techniki liniowej również w małej skali.

Idealne do techniki pomiarowej i technologii medycznych
Miniaturowe prowadnice Drylin T nadają się doskonale do aplikacji, w których wymagana jest oszczędność przestrzeni konstrukcyjnej, takich jak: technika pomiarowa i technologie medyczne, przyrządy laboratoryjne, a także systemy filmowania i bezpieczeństwa.

www.igus.pl

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również