Blue e+ z nagrodą Produkt Roku 2015

© Rittal

Udostępnij:

Nowa generacja klimatyzatorów Rittal Blue e+ otrzymała nagrodę przemysłu niemieckiego dla najlepszego produktu w dziedzinie innowacyjności.

Eksperci z czasopisma „Produktion” i firmy doradczej Staufen AG ogłosili wyniki konkursu na najlepszy produkt przemysłu niemieckiego. Klimatyzatory Rittal Blue e+ otrzymały nagrodę za innowacyjność. Jury doceniło wysoką efektywność energetyczną produktu, intuicyjną obsługę oraz integrację klimatyzatorów z Przemysłem 4.0. Ponadto skład sędziowski uzasadnił swój wybór tym, że klimatyzatory Rittal Blue e+ przyczyniają się do oszczędności energii rzędu 75%, co jest bardzo dobrym wynikiem.Przyznanie nagród odbyło się podczas Forum Innowacji Przemysłu Niemieckiego w Stuttgarcie. W imieniu firmy Rittal nagrodę odebrali dyrektor zarządzający Rittal dr Thomas Steffen, szef działu badawczo-rozwojowego Heiko Holighaus i projektant Juan Carlos Cacho Alonso.

Nowa generacja klimatyzatorów Blue e+ do szaf sterowniczych została po raz pierwszy zaprezentowana na targach w Hanowerze w 2015 roku. Hybrydowa technologia urządzeń polega na współdziałaniu klimatyzatora sprężarkowego i technologii heat pipe. Dzięki opatentowanej obsłudze różnych napięć urządzenia te mogą być w sposób elastyczny stosowane we wszystkich popularnych sieciach na całym świecie. Standardowe interfejsy komunikacji umożliwiają integrację ze strukturami Przemysłu 4.0.

Nagroda przemysłu niemieckiego za innowacyjność została przyznana po raz pierwszy w roku 2015. W ramach Forum Innowacji w Stuttgarcie czasopismo „Produktion” i firma Staufen AG wyróżniły średniej wielkości firmy niemieckie za wybitne innowacje. Proces oceny jest wieloetapowy. Firmy mogą zgłaszać do nagrody swoje modele biznesowe, produkty, procesy lub struktury. Doradcy Staufen badają innowacje pod kątem skutków gospodarczych, korzyści dla społeczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju. Następnie w ramach audytu na miejscu analizują system innowacji firmy. Dopiero wtedy podejmuje się ostateczną decyzję, kto zalicza się do liderów innowacji na rynku niemieckim i kto zostanie wyróżniony na Forum Innowacji. Patronat nad imprezą objął Winfried Kretschmann, premier Badenii-Wirtembergii.Źródło: Rittal

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również