Boeing rozszerza współpracę ze spółką z należącą do grupy Siemens

branża lotnicza © Siemens

Udostępnij:

Firma Siemens poinformowała o podpisaniu przez firmę Boeing umowy przewidującej rozszerzenie zakresu, w jakim będzie ona wykorzystywać oprogramowanie należącej do grupy Siemens spółki Mentor Graphics. Nowe porozumienie jest związane z inicjatywą Second Century Enterprise Systems (2CES), zgodnie z którą Boeing zamierza przekształcić swoje własne struktury, a także sposób działania całego przemysłu lotniczego, tak by sprostać wyzwaniom dwudziestego pierwszego wieku. 

Jako największa na świecie firma sektora lotniczego, Boeing jest gotowy na to, by wprowadzić branżę w kolejne 100 lat działalności. Współpracuje w tym celu ze spółką Siemens, która dostarcza kompleksowy zestaw technologii umożliwiających projektowanie i wytwarzanie produktów nowej generacji, dzięki zastosowaniu na szeroką skalę automatyzacji i cyfryzacji.

Decyzja została podjęta przez firmę Boeing po dogłębnej analizie dostępnych na rynku rozwiązań, ich obecnych i potencjalnych możliwości oraz stopnia elastyczności technologicznej – a wszystko po to, by sprostać zmieniającym się wymaganiom, z jakimi Boeing musi mierzyć się, prowadząc działalność biznesową. Długoterminowa umowa przewiduje zastosowanie przełomowych technologii grupy Siemens w takich obszarach jak: projektowanie systemów i komponentów elektrycznych i elektronicznych, a także prowadzenie analiz mechanicznych. Stanowi ona dla firmy Boeing fundament pozwalający na dostarczanie jej klientom kompleksowych, a zarazem innowacyjnych rozwiązań.Koncentrując się na technologiach oferowanych przez należącą do Siemensa spółkę Mentor Graphics, Boeing wprowadzi do swojej działalności standardową, ogólnofirmową platformę pozwalającą na projektowanie, produkowanie i weryfikowanie poprawności działania półprzewodników, obwodów drukowanych i układów elektrycznych (w tym wiązek przewodów). Nowe rozwiązanie pozwoli także na przeprowadzanie analiz termicznych i przepływowych komponentów mechanicznych.

Dzięki współpracy z zespołem Siemens-Mentor połączymy najlepsze w branży rozwiązania do projektowania systemów elektrycznych z rozległym doświadczeniem firmy Boeing i wiedzą na temat procesu 2CES, pozwalającego na gruntowną transformację tej branży – skomentował John Harnagel, dyrektor ds. technicznych, Boeing Defense and Space.

Firma Siemens jest dumna z tego, że została wybrana jako jeden z partnerów Boeinga zaangażowanych w praktyczną realizację wizji 2CES. Nasze zdolności związane z popularyzacją cyfrowych, innowacyjnych rozwiązań są naszym ogromnym atutem. Cieszymy się, że Boeing również to dostrzegł – dodał Tony Hemmelgarn, prezes zarządu Siemens PLM Software. – Nasza współpraca jest dowodem zaufania, jakim Boeing obdarzył grupę Siemens, wierząc, że pomożemy mu w realizacji przyszłościowej wizji. Wszyscy pracownicy Siemens z niecierpliwością czekają na okazję ku temu, by móc sprostać tym oczekiwaniom.

Źródło: Siemens

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również