"Bolid" wśród wycinarek laserowych – EAGLE i ich 12kW laser fiber

Preview
Eagle
Reklama
Reklama

W dniach od 6 do 9 czerwca 2017 roku w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się kolejna edycja targów branżowych ITM Polska: Innowacje, Technologie, Maszyny. Podczas czterech dni targowych w siedmiu pawilonach będą prezentowane nowości produktowe oraz najnowsze technologie w branży. 

Panie Marcinie, jakie produkty w tym roku będzie można zobaczyć na Państwa stoisku?
ME: W tym roku w Poznaniu zaprezentujemy wycinarkę laserową iNspire 1530 F12.0 - nasz „bolid”, najszybszy laser fiber na rynku o rekordowej mocy 12kW. Maszyna będzie wyposażona w głowicę tnącą Eagle eVa oraz system załadunkowo – rozładunkowy CraneMaster. Dodam jeszcze ta wycinarka została nagrodzona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na naszym stoisku będzie można również zobaczyć wycinarkę laserową z ekonomicznej serii eSmart 1530 o mocy 4kW oraz nowość system załadunkowy Loading Unit.

 

Reklama

Czy nagrodzona wycinarka iNspire 1530 F12.0 to rzeczywiście najszybsza maszyna na świecie?
JME: Tak, to najszybszy „bolid na torze”. Wyposażona w głowicę laserową EAGLE eVa jest najmocniejszą maszyną w historii cięcia laserowego. Zwiedzający będą mogli przekonać się o tym na własne oczy podczas targów. Będzie można zobaczyć pokazy cięcia z prędkością 150m/min.

Powiązane firmy

Reklama

Jakim zainteresowaniem cieszy się ten produkt wśród klientów?
ME: Bardzo dużym. Konsumenci interesują się laserem 12kW ponieważ chcą być maksymalnie konkurencyjni. Jeżeli dzisiaj przeskoczysz na maszynę tego typu wyprzedzasz konkurencję i produkujesz więcej, szybciej i sprawniej. Produktywność maszyny wzrasta o 100%. Firma posiadająca laser 12kW staje się bezkonkurencyjna w swoim segmencie, gdyż posiada aktualnie najszybszą wycinarkę na świecie. Fakt takiej przewagi działa na wyobraźnię przedsiębiorców, o czym przekonaliśmy się na targach w Hanowerze. Podczas pokazów cięcia odwiedzały nas tłumy zwiedzających, aby zobaczyć jedyny laser tnący z mocą 12 000W.

 

Naszą ‘’dwunastkę’’ chcą mieć w swoich halach produkcyjnych zarówno polscy przedsiębiorcy, jak również zagraniczni – na pierwsze maszyny zdecydowały się firmy z Polski, Danii oraz Stanów Zjednoczonych. I wygląda na to, że właśnie maszyny 12 kW będą stanowiły większą część naszej sprzedaży w bieżącym i przyszłym roku.

Bardzo aktywnie promujecie Państwo głowicę EAGLE eVa. Na czym polega jej fenomen?
ME: Przede wszystkim jest to jedyna głowica tnąca na rynku, która pozwala na pracę wycinarki laserowej Fiber z mocą 12kW. Cała optyka głowicy jest nieruchoma i wewnątrz głowicy nie ma żadnych elementów ruchomych. Pozbycie się wszystkich napędów z głowicy i wszystkich elementów ruchomych pozwala na zachowanie czystości wewnątrz głowicy. Dzięki temu może z powodzeniem przenosić moce nawet do 12KW bez ryzyka uszkodzenia.
eVa wyposażona jest w tylko dwie, nieruchome soczewki. Mimo tego głowica nadal zapewnia zmianę średnicy skupienia i kąta padania wiązki na materiał. Ponadto szkiełko ochronne znajduje się stosunkowo daleko od procesu cięcia. W efekcie jest ono dużo mniej narażone na zabrudzenia powstające podczas cięcia oraz przepalania. Oznacza to, że wymiana szkiełka będzie wymagana dziesięciokrotnie rzadziej niż w głowicach innych producentów. Głowica Eagle eVa to znaczny wzrost wydajności a jednocześnie obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

 

Proszę zatem w kilku zdaniach przekonać naszych czytelników, że warto odwiedzić stoisko EAGLE?
ME: Jeżeli chcecie państwo zobaczyć ‘’bolid’’ wśród wycinarek laserowych, to EAGLE iNspire 1530 12kW będzie dostępne na naszym stoisku. Zapraszam wszystkich, aby przyszli i zobaczyli, jak radzi sobie w akcji i porównali to z innymi maszynami. Odwiedzając nasze stoisko przekonacie się, dlaczego nasze maszyny nazywane są „wycinarkami rodem z F1”. Zapraszam serdecznie.

Źródło: www.eagle-group.eu

 

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama