Brama do garaży zbiorczych ET 500 firmy Hörmann

Bramy przemysłowe Hormann © Hörmann

Udostępnij:

Brama uchylna ET 500 jest idealnym rozwiązaniem do wszystkich garaży o ograniczonej przestrzeni, gdzie ilość miejsca zarówno od wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony bramy jest zredukowana do minimum. 

Dzięki niewielkiej głębokości ościeżnicy, która wynosi maksymalnie 450 mm, na montaż bramy wewnątrz garażu potrzeba bardzo niewiele miejsca. Przestrzeń z prawej i lewej strony może być więc wykorzystana do parkowania samochodów. Także nieduża głębokość zabudowy tej bramy w części stropowej sprawia, że doskonale sprawdza się ona w garażach o ograniczonej przestrzeni. W garażach zbiorczych, zwłaszcza tych przylegających do chodników, na których panuje duży ruch pieszy i rowerowy, brama nie powinna wychylać się lub tylko w minimalnym stopniu wychylać się poza otwór tak, aby nie przeszkadzać przechodniom czy rowerzystom. Poza bramami rolowanymi i segmentowymi bardzo dobrze nadaje się tu właśnie brama uchylna ET 500, która – w zależności od wariantu montażu - wychyla się poza otwór maksymalnie na odległość 40 mm.

Dużym atutem bramy ET 500 są niskie koszty jej eksploatacji. Dzięki innowacyjnemu i nie zużywającemu się mechanizmowi przeciwwagi, który oszczędza także mechanizm napędu, prawie nie wymaga ona konserwacji. Poddana bardzo wysokim testom trwałościowym konstrukcja bramy przewidziana została na minimum 250 000 cykli otwarć i zamknięć.

Do garaży zbiorczych na ponad 100 miejsc parkingowych firma Hörmann oferuje bramę ET 500 wyposażoną w napęd ITO 400 FU, skonstruowany specjalnie do garaży o dużym natężeniu ruchu.Brama ET 500 daje projektantom duże możliwości aranżacyjne. Jej wypełnienie może być wykonane z aluminiowej lub stalowej blachy perforowanej lub pełnej blachy aluminiowej. Istnieje jednak także możliwość indywidualnego wypełnienia bramy z zastosowaniem nowoczesnych aplikacji lub drewna, tak aby idealnie wkomponowała się ona w estetykę fasady budynku i niemal w niewidoczny sposób zintegrowała z elewacją. Wypełnienie bramy może mieć na przykład kształt segmentów, wtedy będzie ona wyglądała tak jak brama segmentowa. ET 500 wyposażona może też zostać m.in. w drzwi przejściowe, które zapewnią możliwość wygodnego i szybkiego przechodzenia przez bramę bez konieczności jej otwierania.

Brama uchylna ET 500 to dobre rozwiązanie szczególnie w garażach zbiorczych, z których wyjazd wychodzi na ruchliwe chodniki. Skrzydło bramy zamontowanej za otworem nie wychyla się poza otwór, nie przeszkadza więc przechodniom czy rowerzystom.

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również