Bramka CAN dla ET200S

©

Udostępnij:

HMS rozszerzył funkcjonalność modułu 1 SI CANopen dla systemu SIMATIC ET200S I/O dzięki zintegrowaniu protokołu CAN 2.0A.

Nowy moduł pozwala na transmisję i odbiór dowolnych ramek standardu CAN2.0A bez względu na nakładkowanie protokołu aplikacji CAN. Rozszerzona funkcjonalność maksymalizuje użyteczność i elastyczność zastosowań bramki CAN. Typowe zastosowania to wszelkiego rodzaju systemy automatyki przemysłowej, w których wykorzystuje się urządzenia współpracujące ze sterownikami PLC firmy Siemens w oparciu o protokół CAN i CANopen.Moduł 1 SI CANopen firmy HMS jest dopasowany mechanicznie do standardowego systemu typu rack i może być wykorzystywany z innymi modułami z rodziny ET200S. Modułem można zarządzać dzięki oprogramowaniu STEP7 pozwalającemu na łatwą konfiguracje i diagnostykę. Pozwala ono również na rozszerzenie funkcjonalności już użytkowanych modułów 1 SI CANopen. Dzięki użyciu standardowych złącz magistrali PROFIBUS i PROFINET, moduł może być stosowany w wielu systemach automatyki i sterowania firmy Siemens.

Moduł firmy HMS umożliwia użytkownikom wykorzystanie nowych bloków funkcyjnych PLC, które są stosowane do tworzenia i analizowania ramek standardu CAN2.0 A. W oparciu o te bloki funkcyjne programiści sterowników PLC są w stanie zaimplementować określone przez użytkowników profile i protokoły aplikacji CAN.

www.hms.se

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również