Branża motoryzacyjna podsumowała rok

©

Udostępnij:

W dniach 3-5 grudnia we wrocławskim hotelu Haston City odbyła się tegoroczna edycja Auto Forum & Business Day. Przedstawiciele firm produkcyjnych i specjaliści sektora motoryzacyjnego, przedstawiciele mediów branżowych oraz uczelni wyższych spotkali się, żeby podczas trzech intensywnych dni wspólnie podsumować mijający i przyjrzeć się prognozą na kolejny rok.

Uczestnicy Auto Forum mieli okazję wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym na temat innowacji, patentów i możliwości na rynku pracy oraz wysłuchania 10 prelekcji tematycznych oraz.Wśród nich znalazły się tematy takie jak „ Perspektywy dla rozwoju rynku w obszarze produkcyjnym”, „Strategia wzmacniająca pozycję rynkową” czy „Codzienne zarządzanie biznesem w przełożeniu na strategię i budowanie przyszłości firmy”.

Sporo uwagi poświęcone zostało tematom związanym z innowacjami. Volkswagen Poznań przedstawił rozwiązania w tym zakresie związane z łańcuchami dostaw, Toyota MMP opowiedziała o wspólnym tworzeniu jakości czyli strategii zaangażowania kierownictwa w procesy produkcji . Doskonałym uzupełnieniem tematu było wystąpienie 3M Polska opowiadające historię innowacji firmy.

Swoim doświadczeniem z uczestnikami podzieliła się też firma General Motors MP w wystąpieniu podsumowującym 15 lat istnienia firmy na polskim rynku.

Na zakończenie dnia, podczas wieczornej gali, której partnerem była firma Work Service SA wręczone zostały specjalne wyróżnienia – AutoMotywacje 2013 – przyznawane przez zarząd Auto Forum Club przy współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

W kategorii Biznes przyznano aż dwa wyróżnienia. Otrzymali je Prezes Gedia Poland – Ryszard Gongor oraz Maciej Gwóźdź reprezentujący TRW Steering Systems Poland. Obaj nagrodzeni przyczynili się do bardzo dynamicznego rozwoju swoich firm i budowania pozytywnego wizerunku Polski jako miejsca atrakcyjnego dla potencjalnych inwestorów. Wykazali też duże zaangażowaniew przyciągniecie kolejnych projektów inwestycyjnych do Polski.

W kategorii Osobowość za liczne osiągnięcia zawodowe i indywidualne cech managerskie, które przyczyniają się w istotny sposób do rozwoju polskiej motoryzacji wyróżnienie otrzymał Wiceprezes Zarządu Nexteer Automotive – Rafał Wyszomirski.

Wyróżnienie w kategorii Inicjatywy odebrał natomiast Robert Bachorski z firmy Sitech Sp. z o.o. Kapituła doceniła jego zaangażowanie w konsekwentne budowanie relacji polsko – niemieckich. „To doskonały przykład managera nowoczesnej generacji, wykształconego na zachodzie, który jednak wrócił do swojej rodzinnej Legnicy i pracując w Polkowicach działa na rzecz rozwoju branży automotive„ -mówił Roman Pietrzyk – współorganizator wydarzenia oraz inicjator Auto Forum Club wręczając statuetkę.

Drugiego i trzeciego dnia wydarzenia odbyły się rozmowy handlowe. Uczestnicy mieli okazje spotkać się z potencjalnymi nabywcami , reprezentującymi firmy: GKN Driveline, GM PSA Peugeot Citroen Group, WABCO Vehicle Control Systems oraz Volkswagen Poznań jak również zaprezentować swoje produkty czy usługi na specjalnie przygotowanych stoiskach .

Dodatkową atrakcja była wizyta w niedawno otwartym niezwykle inspirującym miejscu - Customer Technical Center firmy 3M. Pozwoliła ona uczestnikom oraz wyspecjalizowanej kadrze firmy na wymianę doświadczeń na bazie konkretnych rozwiązań, które wykorzystywane są na lokalnych i światowych rynkach.

Dziękujemy za zaufanie wszystkim partnerom oraz uczestnikom Auto Forum & Business Day i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji mówi współorganizator, Sales & Marketing Director wydarzenia - Maciej Ratajczak.

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również