Branża tworzyw sztucznych spotyka się w Kielcach. Ruszyły targi Plastpol

targi Kielce © Raven Media

Udostępnij:

W Kielcach wystartowała właśnie XXIV edycja Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Nowością będzie strefa BioTworzyw, a jak co roku odbędzie się seminarium techniczne PLASTECH INFO.Targi PLASTPOL powinny być obowiązkowym punktem w kalendarzu każdej firmy działającej w sektorze przetwórczej tworzyw. Podczas tego wydarzenia prezentowane są całe linie technologiczne i proces przetwórczy produktów. Nie zabraknie między innymi merytorycznych konferencji połączonych z panelami dyskusyjnymi i seminariów.

Wydarzenie to od kilkudziesięciu lat łączy ludzi z branży, umożliwia nawiązywanie kontaktów, wymianę doświadczeń i pomysłów na prowadzenie biznesu. Organizatorzy podjęli szereg działań, aby wydarzenie zorganizowane w nowym terminie odbyło się na najwyższym poziomie. Podczas tegorocznej edycji targów PLASTPOL pojawi się np. strefa BioTworzyw, gdzie zaprezentowane zostaną wyroby biodegradowalne, kompostowalne, biopochodne.

Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji targów PLASTPOL będzie także Seminarium Techniczne PLASTECH INFO. Odbędzie się ono w drugim dniu targów (7 października), a hasło przewodnie zostało zdefiniowane jako „Tworzywa sztuczne jako materiał przyjazny dla środowiska naturalnego i życia człowieka”.

Zakres tematyczny seminarium w dużej mierze będzie odnosić się do niesłusznie kreowanego negatywnego wizerunku tworzyw sztucznych oraz zwracać uwagę na możliwości ich zastosowania w pełni odpowiedzialny i racjonalny sposób w kontekście istniejących wymagań środowiskowych, a także eksponować świadome gospodarowanie zasobami poprzez właściwy dobór materiału, technologii i optymalizację procesu przetwórczego. Wydarzenie odbędzie się w pawilonie E (sala konferencyjna Kapsuła E3), a wstęp jest bezpłatny.

Źródło: Targi Kielce

Udostępnij:

Drukuj


TOP w kategoriiMMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również