CadMouse – pierwsza na świecie myszka komputerowa dedykowana dla profesjonalistów CAD

© 3Dconnexion

Udostępnij:

Firma 3Dconnexion ogłosiła wprowadzenie na rynek produktu CadMouse – pierwszej na świecie myszki komputerowej zaprojektowanej specjalnie dla profesjonalistów CAD. Poprzez połączenie bardzo wydajnego, ergonomicznego sprzętu z inteligentnym, prostym w użyciu oprogramowaniem, CadMouse firmy 3Dconnexion zapewnia wydajność pracy na poziomie, który nie jest możliwy do osiągnięcia przy użyciu zwykłej myszki, zarówno w jak i poza środowiskiem CAD.

Od ponad 20 lat flagowe produkty 3Dconnexion – myszki 3D – umożliwiają zaawansowaną nawigację 3D dla użytkowników aplikacji CAD. SpaceMouse obsługiwany ręką niedominującą troszczy się o wygodną nawigację w trójwymiarze, podczas gdy zwykłą myszką w drugiej ręce można wybierać polecenia i tworzyć. Jednak z biegiem lat specjaliści firmy 3Dconnexion zauważyli, jak klienci korzystający z prostych myszek komputerowych potrzebują czegoś więcej, więc stworzono produkt CadMouse.Cechy charakterystyczne myszki CadMouse:

  • Pełnowymiarowy, dedykowany przycisk środkowy – każdy użytkownik CAD wie, jak bardzo jest uzależniony od środkowego przycisku myszy, ale większość zwyczajnych myszy ma tą właściwość schowaną pod kółkiem. Myszka CadMouse ma dedykowany, pełnowymiarowy środkowy przycisk, dzięki któremu nie ma już potrzeby klikania niewygodnym kółkiem nawet tysiąc razy dziennie.

  • QuickZoom – szybkie, płynne przybliżanie i oddalanie modeli i rysunków za pomocą jednego kliknięcia przycisku pod kciukiem. Połączenie tej funkcji z nawigacją w technologii sześciu stopni swobody ruchu możliwą dzięki myszce 3D firmy 3Dconnexion jeszcze bardziej udoskonala styl pracy obiema rękami. 

  • Kółko Smart Scroll1 – automatyczna funkcjonalność kółka do przewijania w zależności od aktywnej aplikacji. Precyzyjne powiększanie i pomniejszanie z dokładnością co do kliknięcia w aplikacjach CAD lub szybkie przewijanie w przeglądarkach i dokumentach. To płynny sposób obsługi, którego nie zapewniają inne myszy.

  • Zaawansowany czujnik laserowy – dzięki czułości 8200 dpi i częstotliwości próbkowania aż do 1000 Hz (czas reakcji: 1 milisekunda) można klikać dokładnie tam, gdzie i kiedy się chce.

  • Przycisk gestów/menu radialne – przycisk gestów na myszy CadMouse otwiera specyficzne dla środowiska menu radialne. Proste przesunięcie kursora w lewo, prawo, w górę czy w dół aktywuje wybraną komendę.

  • Optymalnie dopracowana podstawa PTFE – z uwagi na to, że 3Dconnexion specjalizuje się w branży CAD, dużą wagę przywiązuje do wpływu materiałów i geometrii na tarcie statyczne i kinetyczne w trakcie ruchu myszą. To szczególnie ważne, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że zaawansowani specjaliści CAD mogą wykonywać ruchy myszką o łącznej długości nawet do 1 km na tydzień. Mysz CadMouse firmy 3Dconnexion jest wyposażona w optymalnie opracowaną podstawę wykonaną z materiału PTFE, który ma jeden z najniższych współczynników tarcia po powierzchni, co prowadzi do prawie idealnej równowagi.

    1rozwiązanie złoszone do opatentowania

www.3dconnexion.pl/products/cadmouse

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również