Case study: EAGLE iNspire 1530 F 6.0 w firmie ASCO

Eagle Inspire © Eagle

Udostępnij:

Firma POWER–TECH specjalizuje się w produkcji systemów cięcia laserowego, wykorzystujących zaawansowaną technologię laserową – źródło lasera fiber. Maszyny tego typu otwierają spektrum nowych możliwości produkcyjnych dla wszystkich firm, które zajmują się obróbką stali i metali kolorowych. Jednym z takich przedsiębiorstw jest ASCO z Torunia, które zdecydowało się na zakup wycinarki EAGLE iNspire 1530 F 6.0.Opis klienta
Firma prowadzi działalność od roku 1987. W przeciągu ponad 25-letniej historii przedsiębiorstwo wypracowało pozycję solidnego i wiarygodnego dostawcy wyrobów i konstrukcji stalowych. Dynamiczny rozwój i realizacja zleceń w zakresie kompleksowej obróbki stali, stali nierdzewnej i aluminium zgodnie z wymogami klientów zbudowało wiarygodność firmy na rynku. ASCO koncentruje się na nowoczesnych technologiach oraz inwestycjom w innowacyjność. Przedsiębiorstwo jest liderem w dziedzinie obróbki laserowej oraz spawania elementów stalowych.
 Profil działalności
Firma zajmuje się obróbką stali czarnej, stali nierdzewnej i aluminium w zakresie: cięcie laserowego, strumieniem wody i gilotyną gięcie CNC. Ponadto spawaniem konwencjonalnym MIG/MAG/TIG oraz zrobotyzowanym MIG/MAG/TIG i laserowym. Ponadto toczeniem, frezowaniem, wierceniem, szlifowaniem, zgrzewaniem, tłoczeniem oraz wykrawaniem.

Szczegóły wdrożenia
Za sprawą instalacji wycinarki laserowej EAGLE iNspire 1530 o mocy 6 kW firma zyskała wydajność oraz znacząco zwiększyła możliwości produkcyjne. Seria iNspire jest przeznaczona zarówno dla firm usługowych oraz produkcyjnych. Wycinarki z tej serii osiągają prędkości cięcia do 150 m/min oraz przyspieszenia rzędu 6G. Dzięki temu gwarantują maksymalnie wysoką jakość, precyzję i efektywność cięcia.

 

 

Źródło: Eagle

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również