Centrum targowe w Nadarzynie szpitalem polowym?

PTAK Warsaw Expo © PTAK Warsaw Expo

Udostępnij:

Najczarniejsze scenariusze związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zakładają znaczny wzrost zachorowań, co może się wiązać z brakiem miejsc dla zakażonych osób w szpitalach zakaźnych. Z ciekawą propozycją w związku z tą hipotetyczną jeszcze możliwością wyszedł prezes zarządu PTAK Warsaw Expo.

Prezes zarządu PTAK Warsaw Expo, Tomasz Szypuła, zaproponował wsparcie działań rządowych w walce z koronawirusem.Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt PTAK Warsaw Expo, znajdujący się w Nadarzynie, na utworzenie szpitala polowego, tak jak zrobiono to we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych. Na szpitale polowe dostosowano największe obiekty Expo w Mediolanie, Madrycie i Nowym Jorku. Posiadamy 6 hal o łącznej powierzchni prawie 150 tys. m2, na terenie których zmieści się tysiące łóżek dla osób wymagających hospitalizacji. Wszyscy nasi pracownicy działu technicznego mogą od zaraz włączyć się w przygotowania do adaptacji przestrzeni pod szpital. Tak więc oferujemy polskim władzom nasze obiekty, zaplecze techniczne i częściowe wyposażenie. Propozycja zarządu PTAK jest całkowicie niekomercyjna i jeśli zaistnieje taka potrzeba ze strony władz, oddamy obiekty do dyspozycji nieodpłatnie".Źródło: PTAK Warsaw Expo

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również