Chłodziwo obróbcze bez boru i formaldehydów

chłodziwo Emulcut 160 © Petrofer Polska

Udostępnij:

Petrofer Emulcut 160 to innowacyjne chłodziwo obróbcze niezawierające boru ani formaldehydów. Zostało opracowane specjalnie dla stawiających wysokie wymagania operacji wykonywania w stali szlachetnej.

Dzięki bardzo starannie dobranemu składowi Emulcut 160 nadaje się też doskonale do najcięższych operacji w stali, żeliwie, aluminium i tytanie.Do największych zalet nowego chłodziwa, poza brakiem boru oraz formaldehydów, należą bardzo dobre właściwości smarne, stabilna wartość pH, podwyższona ochrona antykorozyjna oraz duża żywotność emulsji.

Emulcut 160 nie zawiera substancji o działaniu nitrującym, takich jak azotyny i azotany, i tym samym odpowiada wymogom zawartym w TRGS 611. Ponadto chłodziwo zawiera inhibitory, które mogą powstrzymać tworzenie nitrozoamin.

Źródło: Petrofer Polska

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również