Chwytak dla robotów współpracujących

© SCHUNK

Udostępnij:

 

Podczas tegorocznych targów Automatica w Monachium firma SCHUNK zaprezentowała chwytak JL1 z nowej generacji produktów zaprojektowanych do zastosowań w robotach współpracujących. Chwytak jest, zdaniem producenta, pierwszym na świecie tego typu produktem umożliwiającym bezpośrednią interakcję i komunikację z ludźmi.

Z jego najbardziej innowacyjnych cech należy wymienić: elastyczną powłokę zewnętrzną z zaokrąglonymi krawędziami, zintegrowaną ochronę chroniącą przed utratą przenoszonego produktu oraz panel LED używany jako interfejs do komunikacji z człowiekiem.Chwytak wykrywa kontakt z ludźmi i nie powoduje uszkodzeń podczas trzymania przedmiotów. Urządzenie zapewnia szeroki zakres sił chwytania oraz cechuje się odpowiednim poziomem bezpieczeństwa. W przypadku przerwania procesu, jak też podczas zatrzymania awaryjnego zapewnione jest bezpieczne i niezawodne trzymanie przenoszonego elementu.

Za pomocą czujników chwytak stale kontroluje otoczenie, a w razie nieplanowanego kontaktu z człowiekiem automatycznie ogranicza siłę trzymania. Specjalnie zaprojektowane techniki chwytania oraz pomiar siły pozwalają na dostosowywanie zachowania JL1 w czasie rzeczywistym w zależności od tego, czy chwytany jest przedmiot czy ludzka ręka.

www.pl.schunk.com

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również