Chwytaki do szaf metalowych

operator przy manipulatorze © Dalmec

Udostępnij:

Megapartner MG to manipulator o niezwykle duzej nośności. Urządzenie zaprojektowano do przenoszenia ładunków o dopuszczalnej wadze 1500 kg oraz zasięgu pracy do 5000 mm przy operowaniu przedmiotami do 650 kg.

Manipulator zapewnia płynność operowania oraz zmniejszenie wysiłku fizycznego operatora do minimum na ergonomicznym i bezpiecznym stanowisku pracy. W tym konkretnym przypadku Megapartner jest wyposażony chwytak ze sworzniami zaprojektowanymi do przenoszenia różnych typów metalowych szafek, które podczas procesu produkcyjnego osiągną wagę nawet do 1250 kg. Jego główne cechy to maksymalny udźwig 1500 kg przy zasięgu pracy 2500 mm i maksymalny udźwig 650 kg przy zasięgu pracy 5000 mmObecnie setki chwytaków firmy Dalmec wspomagają proces przemieszczania ładunków w wiodących sektorach przemysłu światowego. Narzędzia są wyposażone w różnorodne chwytaki umożliwiające podnoszenie, obracanie i odchylanie ładunków dowolnego materiału oraz wymiaru, o wadze od 5 kg do 1500 kg. Manipulator Megapartner w wersji kolumnowej na przykład jest wyposażony w sworznie do zawieszania metalowych szafek, a ich położenie reguluje się ręcznie, by umożliwić chwytanie szafek o różnych rozmiarach.Źródło: Dalmec

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również