Ciche systemy prowadnic firmy igus

© igus

Udostępnij:

Nawet czterokrotnie cichsze od prowadnic z kulkowymi łożyskami obiegowymi są systemy prowadnic firmy igus. Różnice między konstrukcjami wyjaśnia test z pomiarem hałasu.

We wszystkich zastosowaniach, w których wystarcza dokładność na poziomie dziesiętnych części milimetra, ale jest wymagana bardzo cicha praca – niezależnie od tego, czy chodzi o technikę laboratoryjną, meblową, czy choćby sprzęt sportowy –  znakomicie sprawdzają się prowadnice liniowe z elementami ślizgowymi z tworzywa sztucznego. W odróżnieniu od prowadnic z kulkowymi łożyskami obiegowymi nie zawierają elementów metalowych, których ruch wywołuje wibracje powodujące zwiększony hałas.Firma igus, specjalizująca się w tworzywach sztucznych motion plastics do zastosowań ruchomych, zamieściła film prezentujący porównanie różnych systemów prowadnic drylin oraz alternatywnych rozwiązań o takich samych wymiarach. Przeciętnie liniowe prowadnice firmy igus są cichsze o ok. 20 decybeli. Odpowiada to w przybliżeniu różnicy między hałasem powodowanym przez pracującą lodówkę (~50 dB) i odkurzacz (~70 dB).

Film dostępny jest w serwisie YouTube:

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również