Cichobieżne śruby kulowe do wysokich prędkości

Preview
NSK
Reklama
Reklama

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie w zakresie ograniczenia hałasu w warsztatach i pomieszczeniach fabrycznych firma NSK opracowała serię cichobieżnych śrub kulowych do wysokich prędkości BallScrew Generation I, która dzięki zaawansowanemu systemowi nawracania kulek oferuje redukcję hałasu o co najmniej 6dBA w porównaniu do standardowych śrub kulowych. Obecna seria Generation II ogranicza również hałas generowany przez bieżnie.

W trakcie zwyczajnej pracy maszyn hałas jest generowany przez dwa podstawowe źródła: kulki toczące się w układzie nawracania oraz kulki toczące się wzdłuż powierzchni bieżni wału/nakrętki. Chociaż od 2003 r. NSK produkuje śruby kulowe do wysokich prędkości charakteryzujące się zredukowanym poziomem hałasu generowanym przez układ nawracania kulek. W ostatnich latach wykorzystywana jest coraz większa liczba lżejszych i bardziej kompaktowych maszyn. Niestety, nieodłączną cechą konstrukcji maszyn o zredukowanej wadze jest zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia rezonansu i w konsekwencji hałasu.

Reklama

W standardowych śrubach kulowych na bieżniach powstaje mikroskopijna falistość przy stałej podziałce. Skutkuje to powstaniem rezonansu, który jest przenoszony do podstawy korpusu maszyny, jej konstrukcji i objawia się niepożądanymi drganiami.

Produkty NSK BallScrew II zostały opracowane, aby wydajnie i efektywnie ograniczyć pogłos w maszynach i zredukować szumy generowane przez bieżnie we wszystkich warunkach pracy. Ten pożądany efekt osiągnięto głównie przez zastosowanie innowacji w procesie produkcyjnym.

Reklama

Rozwiązanie BallScrew Generation II ustala nowy standard w zakresie obniżania poziomu emitowanych decybeli we wszystkich rodzajach maszyn przemysłowych, szczególnie w modelach kompaktowych i o obniżonej masie. Znajduje ono zastosowanie nie tylko w obrabiarkach, ale także w urządzeniach transportowych, wyposażeniu do produkcji LCD i półprzewodników, diagnostyce medycznej oraz w urządzeniach pomiarowych.

www.nskeurope.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama