Cięcie kompozytów wzmacnianych włóknem węglowym

cięcie kompozytów © Fraunhofer ILT

Udostępnij:

O obróbce kompozytów wzmacnianych włóknem węglowym – surowcem coraz popularniejszym m.in. w produkcji samolotów, pojazdów bądź turbin wiatrowych – mówi Józef Stando, prezes zarządu KSM Zünd.

Do rozkroju wszystkich rodzajów materiałów kompozytowych – preimpregnowanych, tkanin suchych, materiałów wypełnieniowych, a nawet gotowych laminatów CFRP można wykorzystać cuttery Zünd. Bez względu na to, czy jest to węgiel lub włókno szklane, aramid, wełna mineralna lub włókno bazaltowe, twarda pianka czy plaster miodu – dzięki zaawansowanej konstrukcji narzędzi Zünd oferuje odpowiednie wysokowydajne narzędzie dla każdej aplikacji. Aby spełnić rygorystyczne wymagania dotyczące obróbki włókna szklanego i włókna węglowego, Zünd zaleca wyjątkowo wydajne i wytrzymałe narzędzie PRT, które jest również chronione przed elektrycznie naładowanymi cząsteczkami pyłu.Do cięcia materiałów o niskiej temperaturze topnienia bez ich uszkadzania wykorzystywany jest moduł frezujący RPM, którego ustawienia można dostosować do konkretnych wymagań materiałowych. Pneumatyczne narzędzie oscylacyjne POT jest kolejnym potężnym narzędziem, napędzanym powietrzem, o skoku 8 mm. To idealny wybór do wydajnego przetwarzania plastra miodu i twardych materiałów piankowych. Ze względu na swoją modułową budowę wysokowydajne cuttery Zünd można łatwo dostosować do specyficznych potrzeb i dynamiki rynku kompozytów. Zapewnia to wyjątkową wydajność, a także sprawia, że Zünd jest bardzo bezpieczną inwestycją z natychmiastowym i trwałym zwrotem.

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również