Ciepło za szybą - nowa oferta grzejników firmy Purmo

©

Udostępnij:

W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej można spotkać duże, niemal sięgające podłogi okna. Wyglądają niezwykle efektownie, a przy tym dostarczają do pomieszczenia dużo światła. Jednak problem pojawia się w momencie wyboru grzejnika - na rynku nie ma wielkiego wyboru odpowiednio niskich urządzeń. Dlatego w ofercie marki Purmo pojawiły się nowe typy grzejników płytowych Purmo Ventil Compact  o wysokości zaledwie 20 cm. 

Pomieszczenia z dużymi przeszklonymi powierzchniami okien są bardzo trudne do ogrzania ze względu na fakt, że przez szyby ucieka najwięcej ciepła. Grzejniki powinno się zaś zawsze montować pod oknami, a w takich wnętrzach ze względu na małą powierzchnię pozostałej ściany nie jest to proste. Do tej pory najbardziej popularne rozwiązania, czyli grzejniki płytowe, ze względu na dostępne wysokości, najczęściej nie nadawały się do zastosowania w takich wnętrzach - po prostu nie mieściły się pod oknem. Można je było zawiesić na ścianie, co nie jest korzystne dla efektywności grzewczej. Z kolei inne systemy - np. grzejniki konwektorowe - są bardziej kosztowne i z tego względu nie zawsze chętnie stosowane. Nowe typy grzejników Ventil Compact marki Purmo o wysokości zaledwie 20 cm stanowią zaś doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń w dużymi przeszkleniami - zarówno w domach jednorodzinnych i mieszkaniach, jak i w biurach czy sklepach.Niskie grzejniki płytowe Purmo Ventil Compact z pewnością zmieszczą się pod niemal każdym oknem i są nieocenione ze względu na znacznie większe możliwości wykorzystania bardzo niskich ścian pod oknami przy doborze grzejnika z zawieszeniami ściennymi. Jeśli zaś wysokość przeszklenia nie pozwala nam na powieszenie grzejnika na ścianie, możemy wykorzystać opcję ze stojakami podłogowymi. Grzejnik o wysokości 20 cm występuje tylko w wersji Ventil Compact - przystosowanej przede wszystkim do zasilania od dołu, dzięki czemu rury są w zasadzie całkowicie ukryte w podłodze i nie psują estetyki wnętrza. Oczywiście boczne otwory przyłączeniowe opcjonalnie mogą służyć także do podłączenia grzejnika z boku, ale przy dużych przeszkleniach takie podłączenie często nie jest możliwe. Grzejniki są dostępne w trzech wariantach - CV 21, CV 22 oraz CV 33. Pierwsza cyfra oznacza liczbę płyt, druga zaś liczbę konwektorów (arkuszy falistej blachy zwiększających wydajność grzejnika). Znajomość znaczenia tych cyferek może się przydać przy wyborze wymiarów grzejnika, ponieważ ze względów estetycznych długość grzejnika nie powinna być większa niż szerokość okien. Wybierając grzejnik z większą liczbą płyt, możemy zmniejszyć jego długość i dopasować go do szerokości okna. Każdy z typów Purmo Ventil Compact o wysokości 200 mm jest dostępny w długościach od 60 centymetrów aż do 3 metrów, więc w połączeniu z trzema wersjami głębokości nie powinno być problemów z dobraniem grzejnika do naszych potrzeb. Tak samo jak inne grzejniki płytowe Purmo, nowy typy Ventil Compact charakteryzują się uniwersalnym, spokojnym wzornictwem pasującym do każdego wystroju wnętrza. Standardowo są dostarczane w kolorze śnieżnobiałym, jednak na zamówienie do wyboru mamy 220 innych barw z palety RAL.

Grzejniki Purmo Ventil Compact są produkowane w Finlandii z wysokiej jakości blachy stalowej. Podwójne malowanie grzejników metodą kataforezy (podkładowe) i napylania elektrostatycznego (końcowe), gwarantuje uzyskanie powłoki lakierniczej o najwyższej trwałości i jakości. Metoda ta jest obecnie powszechnie stosowana w przemyśle motoryzacyjnym do malowania karoserii samochodowych. Na wszystkie grzejniki Purmo udzielana jest 10-letnia gwarancja.

Dane techniczne grzejników Purmo Ventil Compact o wys. 200 mm:

Wysokość: 200 mm

Długość: od 600 do 3000 mm

Głębokość: CV21: 70 mm, CV22: 102 mm, CV33: 152 mm

Waga: od 7,1 do 68,7 kg

Ciśnienie robocze: 10 bar

Temperatura maksymalna: 110° CCiśnienie próbne: 13 bar

Kolor: śnieżnobiały RAL 9016, inne kolory z palety RAL na zamówienie


www.purmo.pl

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również