Cloos-Polska: robotyzacja, spawalnictwo, automatyzacja

Udostępnij:

Na zrobotyzowane rozwiązania spawalnicze decyduje się coraz większa liczba polskich przedsiębiorstw. Rozpoczynając swoją przygodę z automatyzacją spawalniczych procesów produkcyjnych, warto wziąć pod uwagę rozwiązania kompaktowe, jakimi są Qirox Micro Cell, dostępne w ofercie Cloos-Polska i prezentowane na targach STOM w Kielcach.

Dedykowane systemy obejmują robota QRC 290, kompletny sprzęt spawalniczy z urządzeniem Qineo StarT, technologię bezpieczeństwa i sterowanie QIROX QC2 Micro. Moduł ten oferuje wszystkie ważne funkcje do szybkiego i wydajnego spawania: wyszukiwanie prądowe i dotykowe, intuicyjne programowanie ruchów robota oraz tworzenie i modyfikację parametrów spawalniczych.

Na stoisku Cloos-Polska będzie można obejrzeć również spawalnicze źródła prądu nowej generacji QINEO do zastosowania ręcznego i automatycznego, które łatwo można dopasować do konkretnych warunków i wymagań produkcyjnych. Spawarki firmy Cloos wyróżnia przede wszystkim moc spawania, łatwy i czytelny panel sterowania oraz dedykowane procesy spawalnicze, w tym m.in. Rapid Weld – wysokoenergetyczny proces do spawania grubych blach, lub MoTion Vari Weld – proces spawania cienkich blach z drutem oscylującym. W odpowiedzi na rewolucję przemysłową 4.0 urządzenia spawalnicze zintegrowane są z platformą cyfrową C-Gate, która oferuje dostęp do informacji o produkcji spawalniczej w czasie rzeczywistym. Użytkownicy w łatwy sposób monitorują i kontrolują procesy spawalnicze w najdrobniejszych szczegółach, co umożliwia m.in. zwiększanie efektywności spawania oraz zapobieganie nieplanowanym przestojom produkcyjnym.

urządzenie spawalnicze
Spawalnicze źródło prądu Qineo

Dla firm, których produkcja w większości lub częściowo oparta jest na obróbce metalu z wykorzystaniem procesów spawalniczych, Cloos-Polska oferuje również rozwiązania filtrowentylacyjne, które skupiają się na poprawie warunków pracy spawaczy przy jednoczesnej dbałości o jakość powietrza.

Na targach STOM oferowane będą mobilne urządzenia marki KEMPER do odciągu i filtracji zanieczyszczeń powietrza w procesach spawania oraz szlifowania. Mają one nowoczesne panele sterujące i ramiona odciągowe gwarantujące ergonomię pracy. Zastosowane wkłady filtracyjne spełniają najwyższe wymogi odnośnie skuteczności filtrowania (poparte certyfikacją IFA W3 dla najbardziej szkodliwych substancji), co przekłada się bezpośrednio na zdrowie pracowników.

urządzenie do odciągu
Mobilne urządzenie do odciągu i filtracji zanieczyszczeń marki Kemper

Na stoisku Cloos-Polska nie zabraknie także najbardziej niezawodnych na rynku stołów spawalniczych oraz zestawów narzędzi SIEGMUND, wykonanych ze stali, azotowanych plazmowo. Stoły spawalniczo-montażowe oferowane są w kilku wymiarach oraz trzech systemach, przeznaczonych do różnych prac i materiałów.

stół spawalniczy
Stół spawalniczo-montażowy firmy Siegmund

Wymagającym klientom, oczekującym najwyższej jakości spawanych złącz, polecamy również urządzenia do spawania orbitalnego marki Orbitalum, w których łuk spawalniczy porusza się po obwodzie spawanego elementu.

Uzupełnieniem ekspozycji Cloos-Polska na targach STOM jest również szeroka gama zacisków i siłowników, chwytaków, elementów oprzyrządowania robotów używanych w automatyzacji procesów liniowych marki Destaco oraz szeroka gama sprężyn przemysłowych, szwedzkiego producenta Lesjöfors – w tym sprężyny naciskowe, sprężyny naciągowe, sprężyny gazowe, sprężyny talerzowe, a także sprężyny wykonywane na zamówienie.

Artykuł sponsorowany (Cloos-Polska)


Udostępnij:

Drukuj


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.