Co najczęściej Polska sprzedaje Stanom Zjednoczonym?

© PixaBay

Udostępnij:

Obroty handlowe Polski z USA w 2014 r. przekroczyły 10 mld dol. i utrzymały się na zbliżonym poziomie jak w roku 2013.

USA znalazły się na 13. miejscu wśród głównych polskich rynków eksportowych oraz na 9. pozycji na liście rynków importowych.Eksport z Polski do USA w 2014 r. osiągnął poziom blisko 4,9 mld dol. Dominującymi grupami towarowymi w eksporcie są silniki turboodrzutowe, turbośmigłowe i inne turbiny gazowe oraz meble. Z kolei import z USA do Polski wyniósł ponad 5,4 mld dol. W imporcie czołowe miejsca zajęły wyroby przemysłu elektromaszynowego, przyrządy i urządzenia stosowane w medycynie oraz leki. Największa pozycja w eksporcie i imporcie w postaci silników oraz turbin – to efekt wspólnych przedsięwzięć i inwestycji m.in. w polską Dolinę Lotniczą.

Stan bezpośrednich inwestycji zagranicznych USA w Polsce na koniec 2013 r. wyniósł 9,4 mld dol., co daje Stanom Zjednoczonym pozycję 7. inwestora w naszym kraju i 4,3 proc. udział w całkowitej wartości bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce.

Źródło: Newseria.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również