Cold Jet na targach Fakuma

Preview
Cold Jet
Reklama
Reklama

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Fakuma 2018, które odbyły się w dniach 16-20 października br. w Friedrichshafen w Niemczech, stanowiły platformę dla zwiedzających do zapoznania się z najnowszą linią Cold Jet „Plastics Edition”, która jest już dostępna na rynku.

Stoisko Cold Jet przyciągnęło setki odwiedzających z całego świata, którzy zainteresowani byli najnowszą technologią czyszczenia suchym lodem wykorzystywaną w przemyśle tworzyw sztucznych. Na stoisku Cold Jet tajniki technologii zgłębiał ekspert zastosowania suchego lodu w tworzywach, Steve Wilson z siedziby głównej Cold Jet w Stanach Zjednoczonych. Odpowiadał na pytania odwiedzających odnośnie urządzeń i akcesoriów dostosowanych do ich aplikacji, zaprojektowanych specjalnie w celu skrócenia przestojów i zwiększenia skuteczności czyszczenia form w przemyśle tworzyw sztucznych i gumy.

Reklama

Odwiedzajacy mogli zobaczyć zintegrowany system czyszczący - specjalną edycję urządzenia i³ MicroClean połączonego z robotem, pokazujący automatyzację czyszczenia form do tworzyw, form do preform PET oraz gratowania i przygotowania powierzchni przed malowaniem.

Ze względu na liczbę odwiedzających zainteresowanych czyszczeniem przemysłowym Fakuma 2018 zakończyła się absolutnym sukcesem. – Już pierwszego dnia zdaliśmy sobie sprawę, że Fakuma przekroczy nasze oczekiwania – powiedział Dietmar Juchmes, dyrektor generalny Cold Jet. – Prezentacja na żywo technologii mikrocząsteczek suchego lodu zapewniającej lepsze, szybsze, bezpieczniejsze, cichsze, nieabrazyjne i bardziej wydajne czyszczenie przy najniższym zużyciu mediów (lodu i powietrza) zawsze przyciąga uwagę. W rezultacie zwiedzający zrozumieli, że czyszczenie suchym lodem za pomocą mikrocząsteczek (cząstki lodu <0,1 mm), w przeciwieństwie do innych metod czyszczenia, zwiększa zysk
i wydajność, wydłuża żywotność form i obniża koszty. Wielką atrakcją dla naszych odwiedzających była również możliwość samodzielnej obsługi maszyny, testowania różnych jej parametrów i sprawdzenia bezpośrednio rezultatów.

Powiązane firmy

Reklama

Naszym zadaniem, jako światowego lidera w dziedzinie systemów do czyszczenia i produkcji suchego lodu, jest słuchanie potrzeb naszych klientów i ulepszanie maszyn w celu rozwiązania ich problemów z czyszczeniem i przygotowaniem powierzchni – powiedział Steve Wilson. – Dlatego stworzyliśmy dedykowaną dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych specjalną linię Plastic Edition.

Proces czyszczenia firmy Cold Jet zapewnia nieabrazyjną i przyjazną dla środowiska metodę, która pozwala użytkownikowi na czyszczenie form i innych detali w ułamku sekundy, wydłużając cykle między konserwacją i zapobiegając powstawaniu przebłyszczeń, czy uszkodzeń formy. Ponadto formy można czyścić bez konieczności demontażu, w temperaturze roboczej, bez użycia wody i chemikaliów.

Źródło: Cold Jet

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama