Comau na MSV 2016

© Comau

Udostępnij:

Comau zaprezentowało swoją rodzinę małych robotów w Czechach na Międzynarodowych Targach Maszynowych MSV w Brnie.

Po raz pierwszy Comau pokazał w Czechach całą małą rodzinę robotów złożoną z Racera3 i nowego Racera5. Nowy robot Racer5 jest rozszerzeniem małej rodziny robotów do szybkich zastosowań na ograniczonych przestrzeniach roboczych, w tym obsługi maszyn, montażu czy pick & place - oferowany jest w dwóch wersjach zasięgowych: Racer5-0.63 i Racer5-0.80. Roboty wymagają niedużej przestrzeni i zapewniają optymalny układ, pełną integrację z wszystkimi robotami na danej linii, a także pełną kontrolę każdego robota poprzez lekką jednostkę sterującą R1C (montowaną w pojedynczej szafie typu rack 19"), wykorzystując najnowocześniejszą technologię kontroli oraz zintegrowaną komunikację poprzez magistralę Powerlink.Rebel-S jest nowym 4-osiowym robotem typu Scara, w pięciu różnych konfiguracjach o ładowności 6 kg i trzech różnych zasięgach. Nazwa tych nowych robotów odzwierciedla różnice robotów Scara w porównaniu z innymi robotami z asortymentu Comau. Można je uznać za "rebeliantów" w tym sensie, że nie są przegubowe, oferują wiele pozycji montażowych, wykorzystują elementy dystansowe - proste, ale bardzo innowacyjne rozwiązanie do rozszerzania zasięgu robota. Te modułowe "spacery", pozwalają robotowi rozszerzyć swój zasięg działania. Z zestawem uzupełniającym złożonym właśnie ze "spacerów" i przewodów, możliwa jest zamienna konstrukcja ramienia robota. "Kup jeden, odbierz pięć" - to właśnie oferuje koncepcja modułowa od Comau.

Wszystkie nowe robotów dostępne są również w wersji openROBOTICS, gdzie robot jest bezpośrednio zintegrowany z istniejącymi maszynami/linią kontrolowaną przez technologię B & R.

Oprócz wymienionych produktów, Comau w trakcie MSV 2016 przedstawiło także znane już roboty takie jak NJ60 czy Racer7 1.4 z opcją aplikacji spawalniczych.Źródło: Comau

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również