Comau Poland na warszawskich targach Automaticon

Comau na Automaticon 2017 © Comau

Udostępnij:

Firma Comau podczas międzynarodowych targach Automatyki i Pomiarów – Automaticon w Warszawie zaprezentowała najnowsze produkty z rodziny małych robotów Racer oraz oferty robotów 4-osiowych SCARA, a także znane już roboty NJ40 oraz pierwszego z Racerów – model Racer 7 – 1,4.Rebel-S – roboty SCARA
Spośród najnowszej linii produktowej robotów SCARA w Warszawie zaprezentowana została wersja o zasięgu 0,60 m. Rebel-S6 (kg udźwigu) swoją nazwę zawdzięcza różnicom w stosunku zarówno do dotychczasowego portfolio robotów sześcioosiowych Comau, jak i nowego modularnego podejścia do budowy ramienia i zmiany zasięgów robotów SCARA.

Dzięki elementom dystansowym roboty Rebel-S mogą zostać w prosty i łatwy sposób zmodyfikowane do pracy wymagającej innego zasięgu niż zakładano pierwotnie. Klienci zakupując jednego robota z zestawem okablowania i elementami dystansowymi, zapewnia sobie elastyczność produkcji i 3 wersje zasięgu, a ponadto możliwość usytuowania robota na ścianie czy suficie dodatkowo zwiększa ilość pozycji montażowych. Robot zaprojektowany został do pracy na ograniczonej przestrzeni jest kontrolowany przez lekką jednostkę sterującą R1C (montowaną w pojedynczej szafie typu rack 19"), wykorzystując najnowocześniejszą technologię kontroli oraz zintegrowaną komunikację poprzez magistralę Powerlink. Robot został przygotowany do pokazania aplikacji Pick&Place gdzie przenosi detale pomiędzy poszczególnymi punktami z najwyższą precyzją i powtarzalnością.Mini Paletyzacja
Największym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się stanowisko demonstrujące zminiaturyzowaną linię do paletyzacji produktów imitujących kartony. Aplikacja została przygotowana przez jednego z partnerów systemowych Comau, gdzie Racer3 pracował jako robot paletyzujący wraz z czujnikami, przenośnikami, paletami, a nawet mini-owijarką jaka została umieszczona w stanowisku zajmującym mniej niż 4m2. Stanowisko ma na celu ukazanie najwyższej wydajności pracy, jaką charakteryzuje się robot Racer3, a także jego prędkość, dokładność i powtarzalność.

„Starzy znajomi”
Na stanowisku znalazło się także miejsce dla robota NJ40, który wyposażony w chwytak pneumatyczny PIABu, jest idealnym wyborem dla tych, którzy poszukują robota do aplikacji montażowych, handlingu, obsługi maszyn, spawania łukowego czy obsługi pras. Jego zasięg to 2500mm, a obciążenie możliwe jest aż do 40kg. Natomiast w holu przy rejestracji robot Racer 7 – 1,4, zapraszał zwiedzających do odwiedzenia stoiska Comau w Hali 1.

Źródło: Comau

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również