Controlling w produkcji – jak przekroczyć kosztowy Rubikon?

webinarium controlling w produkcji © BPSC

Udostępnij:

14 września 2017 r. o godz. 11.00 rozpocznie się webinarium z cyklu Produkcja Made in Poland na drodze do Przemysłu 4.0.

Co właściwie oznacza i na czym polega controling procesów produkcyjnych? Czy możliwość bieżącego monitorowania kosztu powstawania wyrobu gotowego, a co z a tym idzie – szansa na wprowadzenie potrzebnych zmian w toku produkcji, szczególnie w przypadku produktów składających się z dużej liczby komponentów i takich, których produkcja ze względu na stopień skomplikowania zajmuje wiele miesięcy, to wciąż jedynie marzenie firmy produkcyjnej czy już rzeczywistość?Zdaniem ekspertów w tym obszarze przekraczamy już Rubikon.

Od dość dawna potrafimy odpowiedzieć na pytanie, ile szacunkowo będzie nas kosztowało wyprodukowanie naszego produktu i czy mamy do tego odpowiednie moce produkcyjne. Od jakiegoś czasu wiemy post factum, ile kosztowała nas produkcja wyrobu. Możliwość bieżącego śledzenia kosztów produkcji w trakcie realizacji zlecenia produkcyjnego i w dowolnym momencie była jednak dotychczas dużym wyzwaniem. W konsekwencji często okazywało się, że zysk na sprzedaży był niższy niż oczekiwany. Szczególnie dotkliwe było to w produkcji maszyn, urządzeń, R&D, produkcji realizowanej pod zamówienia klientów.

Podczas debaty w gronie ekspertów na co dzień zajmujących się poszukiwaniem kosztu rzeczywistego postaramy się odpowiedzieć m.in. na pytania:

  • Co wpływa na jakość danych kosztowych?
  • Co oznacza stosowanie kluczy podziałowych?
  • Gdzie jest granica, po przekroczeniu której stosowanie kluczy podziału i norm jest bardziej racjonalne niż bezpośrednia ewidencja?
  • Czy ocena rentowności produkcji na poziomie zlecenia zaspokaja potrzebę informacyjną naszych klientów?
  • Co w przypadku wyrobów o wielu poziomach złożeniowych?

Udział w webinarium jest bezpłatny.

Zarejestruj się!Źródło: BPSC

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również