CoroMill 331 poprawia jakość frezowania rowków

CoroMill 331, Sandvik Coromant, frezowanie rowków, © Sandvik Coromant

Udostępnij:

Najnowszy frez tarczowy z wymiennymi płytkami serii CoroMill 331 firmy Sandvik Coromant ułatwia frezowanie dokładnych rowków. Nowością jest wewnętrzne doprowadzenie chłodziwa do kieszeni wiórowych oraz geometria ostrzy płytek dla frezowania z niższymi wartościami siły skrawania.

Wprowadziliśmy szereg nowych funkcji, które pomogą spełnić wymogi klientów w zakresie zwiększania bezpieczeństwa procesu, doskonalenia jakości przedmiotu obrabianego i redukcji kosztów - wyjaśnia Jenny Häll, product manager groove Milling z firmy Sandvik Coromant - Zapewne najbardziej godne uwagi jest dodanie funkcji wewnętrznego doprowadzania chłodziwa, która pomaga regulować ilość ciepła w strefie skrawania, zapewniając długą i przewidywalną trwałość płytek skrawających.Czynnik ten jest szczególnie korzystny podczas obróbki materiałów z grup ISO M i ISO S (tj. stali nierdzewnej i nadstopów żaroodpornych), które wykazują słabą przewodność cieplną. Oprócz tego, wewnętrzne doprowadzanie chłodziwa pozwala usprawnić przebieg odprowadzania wiórów, co jest kluczowym czynnikiem wpływającym na jakość rowków i zapewnia wysoką niezawodność przebiegu procesu obróbki.

Wzrost przewidywalności oznacza łatwiejszą obróbkę, której sprzyja także wprowadzenie geometrii płytek przeznaczonych do frezowania z niskimi oporami skrawania. W przypadku materiałów z grup ISO M i ISO S, płytki o geometrii typu L30 i L50 zastępują obecnie oferowane produkty, przeznaczone odpowiednio do dobrych warunków obróbki/niskich obciążeń oraz trudniejszych warunków obróbki/wysokich obciążeń. W przypadku materiałów z grup ISO P (stal) oraz ISO K (żeliwo), płytki o geometrii typu M30 uzupełniają istniejący asortyment. Geometria o nazwie M30 została stworzona specjalnie w celu zapewnienia wysokiego poziomu niezawodności obróbki frezarskiej w przypadku zastosowań, w których występują niestabilne mocowania i długie wysięgi.

Innym czynnikiem wspierającym bezpieczeństwo procesu jest większa sztywność konstrukcji frezu. W przypadku zastosowań, w których z dużym prawdopodobieństwem może wystąpić długi wysięg lub podwyższone poziomy drgań, można zastosować frez CoroMill 331 w połączeniu z adapterami z tłumieniem drgań serii Silent Tools. W tym przypadku skrócony korpus modeli CoroMill 331 z mocowaniem trzpieniowym przybliża krawędzie skrawające do mechanizmu tłumiącego Silent Tools, zapewniając jeszcze większą stabilność narzędzia.

Dodatkowe bezpieczeństwo procesu i stabilność podnoszą jakość elementów obrabianych w zakładach producentów z branży energetycznej, lotniczej i motoryzacyjnej. Typowe elementy, do których odnoszą się te korzyści, to między innymi profilowane korpusy zaworów, mocowania dla branży lotniczej, prowadnice klap i zwrotnice. Frez CoroMill 331 zapewnia wszechstronność, co sprawia, że nadaje się on nie tylko do frezowania rowków, lecz także do przecinania, frezowania walcowo-czołowego, frezowania płaszczyzn (również znajdujących się na przeciwległej stronie przedmiotu), frezowania z użyciem zespołu frezów i z interpolacją kołową.

Większe bezpieczeństwo obróbki sprzyja też wzrostowi produktywności. CoroMill 331 umożliwia wykonanie precyzyjnych naroży pod kątem 90° oraz pozwala uzyskać lepszą wydajność skrawania , co sprawia, że jest on najbardziej produktywnym frezem w swojej klasie.

Łatwość użycia to kolejny wymóg zakładów produkcyjnych na całym świecie. Dlatego frez CoroMill 331 wykorzystuje kasety z ząbkowaną podstawą napinane za pomocą sprężyny, zapewniające bezpieczeństwo i łatwość dostosowania do żądanej szerokości. Ponadto, zakres ustawień ograniczany za pomocą sworznia umożliwia producentom bardzo dokładne ustawienie frezu i osiąganie precyzyjnych rozmiarów rowka.

Oferta obejmuje szereg modeli frezu tarczowego z dużym wyborem średnic i szerokości, kształtów płytek, promieni ich naroży i gatunków materiału narzędziowego, a także opcji montażu po stronie obrabiarki.

Źródło: Sandvik Coromant

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również