Czteroosiowe roboty SCARA

© COMAU

Udostępnij:

 

Comau wprowadził do sprzedaży rodzinę robotów Rebel-S – czteroosiowych maszyn SCARA dostępnych w pięciu różnych odmianach o udźwigu 6 kg i o trzech różnych zasięgach. Wszystkie modele kontrolowane są przez jednostki sterujące R1C, które mogą być montowane w pojedynczej szafie typu rack 19" w celu sterowania całą linią.

Roboty te są również dostępne w wersji openrobotics, w przypadku której robot jest bezpośrednio zintegrowany z istniejącą już maszyną/linią kontrolowaną przez systemy sterowania marki B&R. Rebel-S dostępne są w wersjach o zasięgu 450, 600 lub 750 mm.Wszystkie trzy wersje można montować na podłodze lub na ścianie, a wersje o zasięgu 600 i 750 mm mogą być dodatkowo skonfigurowane do montażu sufitowego. Taka elastyczność w pozycji montażu jest ułatwiona dzięki zastosowaniu dwóch opcji poprowadzenia kabli (zarówno w pionie, jak i w poziomie).

Różnicę w zasięgach zapewniają elementy dystansowe, moduły pozwalające robotowi na zwiększenie promienia jego działania. Taka modułowość stwarza możliwość zamówienia dowolnej konfiguracji robota nawet w ostatniej sekundzie, a to oznacza znaczne oszczędności, gdy klient nabywa produkty z gamy SCARA.

Poza robotami firma Comau planuje wprowadzenie do oferty dodatków takich, jak system śledzenia przenośnika oraz system wizyjny typu plug&play.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również