Czujnik laserowy do trudnych elementów czarnych lub błyszczących

Preview
Banner Engineering
Reklama
Reklama

Firma Banner Engineering wprowadziła do swojej oferty wytrzymały, uniwersalny czujnik laserowy dedykowany do realizacji szczególnych trudnych zadań detekcji przy zakresie pracy 25-300 mm. Nowy czujnik Q4X firmy Banner Engineering wyposażony został w ustawiony pod kątem wyświetlacz zapewniający prostą konfigurację i podgląd.

Nowy czujnik Q4X niezawodnie wykrywa niewielkie zmiany odległości na poziomie 1 mm przy wykrywaniu obiektów trudnych w detekcji np. o kolorze czarnym i na czarnym tle lub odblaskowych. Wysokie wzmocnienie i 64-elementowa matryca optyczna zapewniają minimalizację błędów w aplikacjach detekcji, zliczania czy sprawdzania orientacji.

Reklama

Wszechstronność nowego rozwiązania pozwala użytkownikom (np. firmom OEM czy klientom końcowym) zmniejszyć liczbę magazynowanych typów czujników. Szerokie możliwości czujnika wsparte są przez rozbudowane, ale proste w nawigacji menu.

Ustawiony pod kątem czterocyfrowy, siedmiosegmentowy wyświetlacz LED oraz wygodne w użyciu przyciski umożliwiają intuicyjną konfigurację i łatwy podgląd stanu urządzenia. Jasny wskaźnik stanu wyjścia charakteryzuje się doskonałą widocznością. Wyjścia bipolarne (PNP i NPN) pozwalają na podłączenie czujnika do PLC lub innego urządzenia sterującego.

Reklama

Obudowę ze stali nierdzewnej wykonano w stopniu ochrony IP67, IP68, IP69K. Posiada ona również certyfikat Ecolab. Wytrzymała konstrukcja zapewnia odporność na nacisk, wibracje, zbyt mocne dokręcanie i środki czyszczące agresywne chemicznie.

Banner Engineering jest jednym z przodujących na rynku światowym producentów czujników wizyjnych, czujników fotoelektrycznych i ultradźwiękowych, światłowodów, systemów do ochrony maszyn, precyzyjnych urządzeń pomiarowych, systemów kontroli oraz sieciowych produktów bezprzewodowych. Dzięki ogólnoświatowemu zasięgowi firma zapewnia wsparcie techniczne w dowolnym miejscu na świecie.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama