Czujnik laserowy do trudnych elementów czarnych lub błyszczących

Czujniki przemysłowe © Banner Engineering

Udostępnij:

Firma Banner Engineering wprowadziła do swojej oferty wytrzymały, uniwersalny czujnik laserowy dedykowany do realizacji szczególnych trudnych zadań detekcji przy zakresie pracy 25-300 mm. Nowy czujnik Q4X firmy Banner Engineering wyposażony został w ustawiony pod kątem wyświetlacz zapewniający prostą konfigurację i podgląd.

Nowy czujnik Q4X niezawodnie wykrywa niewielkie zmiany odległości na poziomie 1 mm przy wykrywaniu obiektów trudnych w detekcji np. o kolorze czarnym i na czarnym tle lub odblaskowych. Wysokie wzmocnienie i 64-elementowa matryca optyczna zapewniają minimalizację błędów w aplikacjach detekcji, zliczania czy sprawdzania orientacji.Wszechstronność nowego rozwiązania pozwala użytkownikom (np. firmom OEM czy klientom końcowym) zmniejszyć liczbę magazynowanych typów czujników. Szerokie możliwości czujnika wsparte są przez rozbudowane, ale proste w nawigacji menu.

Ustawiony pod kątem czterocyfrowy, siedmiosegmentowy wyświetlacz LED oraz wygodne w użyciu przyciski umożliwiają intuicyjną konfigurację i łatwy podgląd stanu urządzenia. Jasny wskaźnik stanu wyjścia charakteryzuje się doskonałą widocznością. Wyjścia bipolarne (PNP i NPN) pozwalają na podłączenie czujnika do PLC lub innego urządzenia sterującego.

Obudowę ze stali nierdzewnej wykonano w stopniu ochrony IP67, IP68, IP69K. Posiada ona również certyfikat Ecolab. Wytrzymała konstrukcja zapewnia odporność na nacisk, wibracje, zbyt mocne dokręcanie i środki czyszczące agresywne chemicznie.Banner Engineering jest jednym z przodujących na rynku światowym producentów czujników wizyjnych, czujników fotoelektrycznych i ultradźwiękowych, światłowodów, systemów do ochrony maszyn, precyzyjnych urządzeń pomiarowych, systemów kontroli oraz sieciowych produktów bezprzewodowych. Dzięki ogólnoświatowemu zasięgowi firma zapewnia wsparcie techniczne w dowolnym miejscu na świecie.

www.bannerengineering.com

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również