Czujniki fotoelektryczne od Pepperl+Fuchs

Pepperl+Fuchs
Reklama
Reklama

Czujniki fotoelektryczne R100 i R101, produkowane w standardowych obudowach do łatwego montażu mogą być stosowane zarówno do identyfikacji, jak i pomiaru odległości od obiektów. Występują w wersjach thru-beam, retrorefleksyjnych (ew. z filtrem polaryzacyjnym, tłumieniem sygnałów tła lub z możliwością wykrywania obiektów przeźroczystych), dyfuzyjnych (ew. z tłumieniem sygnałów tła), barier świetlnych oraz czujników odległości do zastosowań pomiarowych.

Innowacyjne połączenie funkcji oraz małe rozmiary obudów
Wszystkie czujniki są produkowane w wersjach z diodą LED PowerBeam oraz z nową technologią laserową, przeznaczonych do różnych obszarów zastosowań. Ta druga wersja łączy zalety emitera LED i konwencjonalnych diod laserowych, dając w rezultacie zoptymalizowany zakres pomiarowy czujnika, większą dokładność pomiaru i możliwość pomiaru odległości od małych obiektów. Technologia MPT (multipixel technology) opracowana przez Pepperl+Fuchs oraz innowacyjny układ scalony Opto-ASIC pozwoliły na zintegrowanie precyzyjnego, krótkodystansowego systemu pomiaru odległości w standardowej, małogabarytowej obudowie. W skład serii R101 wchodzi najmniejszy tego typu czujnik dostępny na rynku. Innowacyjne połączenie potencjometru wieloobrotowego z przełącznikiem pozwala użytkownikom intuicyjnie konfigurować wszystkie funkcje we wszystkich modelach. Dwie diody LED sygnalizują gotowość czujnika do pracy i jego aktualny status.

Reklama

Rozszerzenie linii produktów Sensor Technology 4.0
Czujniki serii R100 i R101 zawierają interfejs IO-Link. Stanowią one rozszerzenie linii produktów Sensor Technology 4.0 z oferty Pepperl+Fuchs, umożliwiających spięcie w sieć procesów produkcyjnych Industry 4.0 i zapewnienie dostępności maszyn i systemów.

pl.pepperl-fuchs.com

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama