Czyste cięcia bez ryzyka pęknięcia materiału

© Bosch

Udostępnij:

Bosch wprowadza na rynek pierwszy program brzeszczotów do wyrzynarek stworzony z myślą o cięciu tworzyw sztucznych. Obejmuje on brzeszczoty clean for PP, clean for PVC, clean for PMMA (szkło akrylowe), clean for Carbon Fiber oraz clean for Solid Surfaces. Brzeszczoty pasują do wszystkich wyrzynarek z chwytem teowym.

Każde tworzywo sztuczne ma specyficzne właściwości i w różny sposób reaguje podczas cięcia. Dlatego zdarza się, że w trakcie cięcia tworzyw termoplastycznych dochodzi do pęknięcia materiału, szybkiego zużycia brzeszczotu czy delaminacji, czyli rozwarstwienia polegającego na utracie spójności pomiędzy warstwami tworzyw wzmocnionych włóknami. Dotychczas pracę utrudniała dodatkowo emisja ciepła powodująca topnienie ciętego materiału. Problemem przy cięciu tworzyw sztucznych było także powstawanie długich wiórów, które ograniczają widoczność linii cięcia. Brzeszczoty do cięcia tworzyw sztucznych z nowego programu Bosch rozwiązują te problemy.Odpowiednie brzeszczoty do cięcia wszystkich popularnych tworzyw sztucznych
• Bosch zoptymalizował geometrię i zęby brzeszczotów do wyrzynarek clean for PP oraz clean for PVC w sposób umożliwiający cięcie różniących się między sobą miękkich tworzyw termoplastycznych (polipropylenu - PP i polichlorku winylu - PVC). Przy zastosowaniu tych brzeszczotów tworzywo nie topi się podczas cięcia i nie przywiera do brzeszczotu, a ilość wiórów zostaje zmniejszona.
• Nowy brzeszczot clean for PMMA ma zoptymalizowaną geometrię i zęby umożliwiające czystą obróbkę szkła akrylowego.
• Nowy brzeszczot do wyrzynarek clean for Carbon Fiber jest wyposażony w szlifowaną listwę wykonaną z węglików spiekanych, która wydłuża żywotność brzeszczotu podczas cięcia tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknem węglowym.
• Ze względu na swoją geometrię brzeszczot clean for Solid Surfaces jest idealny do cięcia twardych materiałów kompozytowych, także tych o nierównej (np. falistej) powierzchni.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również