Czytnik kodów kreskowych do pracy w trudnych warunkach przemysłowych

© Balluff

Udostępnij:

 

Wprowadzając na rynek nowy, przemysłowy czytnik kodów kreskowych BVS HS-P, firma Balluff poszerzyła swoją ofertę produktową w zakresie identyfikacji optycznej. Ten intuicyjny czytnik ręczny zapewnia odczyt z dużą rozdzielczością kodów znajdujących się w maksymalnej odległości 110 cm. Odczytuje również kody Direct Part Marking (DPM). Jest produkowany w odpornej mechanicznie obudowie o stopniu ochrony IP65, wytrzymującej upadki z wysokości do 2 m bez ryzyka uszkodzenia.

Wersja z transmisją bezprzewodową przez Bluetooth daje użytkownikowi możliwość przemieszczania się w promieniu do 100 m wokół stacji bazowej.Model BVS HS-P dekoduje wszystkie stosowane obecnie kody 1D, 2D i złożone, znajdujące się na obiektach nieruchomych lub przemieszczających się z prędkością do 0,8 m/s. Nachylenie do 40° i obrót o 180° nie mają w jego przypadku wpływu na niezawodność odczytu. System celowania optycznego z dobrze widoczną ramką laserową ułatwia manipulowanie przyrządem i akwizycję danych. Zakończenie odczytu jest potwierdzane akustycznie i optycznie za pomocą diod LED, w tym diody oświetlającej odczytywany kod, co sygnalizuje użytkownikowi poprawny odczyt w środowiskach o dużym natężeniu hałasu i o dużym natężeniu świata zewnętrznego.

Wersja bezprzewodowa z akumulatorem o dużej pojemności zapewnia dużą elastyczność przyrządu i umożliwia jego wykorzystanie w różnych sytuacjach. BVS HS-P nadaje się idealnie do zastosowań w przy identyfikacji produktów oraz w systemach automatycznego uzupełniania zapasów i logistyki. Charakteryzuje się łatwą integracją za pomocą interfejsów USB, Bluetooth czy RS-232. Jego ergonomiczna konstrukcja i mała masa zapewniają wygodną pracę.

www.balluff.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również