Czytniki na każdą okoliczność

©

Udostępnij:

 

Nowoczesne obiekty przeładunkowe często różnią się pod względem architektury i układu budynku. W zależności od ich konstrukcji istnieje wiele opcji zakresów i sposobu ustawienia czytników kodów kreskowych monitorujących przepływ towarów.

Aby mieć pewność, że transportowane produkty zostaną właściwie zidentyfikowane w odpowiednim czasie, niezbędne jest wykorzystywanie wszechstronnych urządzeń do odczytu kodów kreskowych. Czytnik kodów kreskowych VB14N może zostać wyposażony w szeroką gamę akcesoriów, a dzięki temu stanowi on niezawodne rozwiązanie w różnorodnych zastosowaniach związanych z odczytem. Umożliwia on także zmniejszenie liczby stosowanych czytników z co najmniej trzech do jednego.Różne wymagania — jedno rozwiązanie

W magazynach firm logistycznych cały proces przepływu towarów przez dany obiekt jest kontrolowany za pomocą kodów kreskowych. W części przeznaczonej na towary przychodzące kody kreskowe na opakowaniach pochodzących od różnych dostawców znajdują się na różnych wysokościach. Do odczytania kodów kreskowych z tych opakowań niezbędny jest czytnik z lustrem oscylacyjnym. Lustro oscylacyjne OM-VB14N umożliwia czytnikowi VB14N wykonanie tego zadania. Towary są transportowane po zakładzie na paletach. Zwykle oznacza to, że kod kreskowy należy odczytać z boku. Jednak przestrzeń przeznaczona na montaż czytnika może być ograniczona do ledwie kilku centymetrów między taśmami przenośnika zamontowanymi w przylegających rzędach. W tym przypadku rozwiązaniem jest czytnik z boczną powierzchnią optyczną, a dzięki kierunkowemu lustrze DM-VB14N czytnik VB14N z łatwością podoła temu zadaniu.

Na pewnym etapie procesu palety są obracane i transportowane bokiem. Wtedy kod kreskowy znajduje się z przodu opakowania i jest odczytywany z góry. W takiej sytuacji kod kreskowy należy odczytać pod kątem do 45 stopni — wtedy czytnik kodów kreskowych VB14N jest wykorzystywany bez lustra kierunkowego. W części przeznaczonej na towary wychodzące opakowania są ustawiane w taki sposób, aby kod kreskowy znajdował się na jednej ze ścian bocznych. W zależności od rozmiaru opakowania jest on umieszczany pionowo i na różnych wysokościach. W takich warunkach czytniki kodów kreskowych z szerokim zakresem odczytu i połączeniem sieciowym muszą znajdować się po obu stronach opakowania. Idealnie sprawdzają się wtedy czytniki VB14N, ponieważ umożliwiają pracę w sieci aż 32 urządzeń — za pomocą aplikacji ID-NET.

Zalety czytnika kodów kreskowych VB14N

  • doskonałe efekty odczytywania nawet przy niskim kontraście kodów kreskowych,
  • łatwe zapamiętywanie kodów za pomocą przycisku zmiany trybu,
  • możliwość połączenia sieciowo nawet 32 czytników za pośrednictwem aplikacji ID-NET™,
  • idealne do zastosowań w chłodniach, w temperaturze do -35°C,
  • szeroka gama akcesoriów dla wszechstronności zastosowań.

 

Więcej na: www.pepperl-fuchs.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również