Czytniki RFID 13,56 MHz o zasięgu transmisji do 0,2 m

© Siemens

Udostępnij:

Siemens dodał do systemu Simatic RF300 RFID trzy nowe typy czytników: RF310R, RF340R i RF350R. Zapewniają one zasięg transmisji do 0,2 metra i obsługę dodatkowego protokołu stosowanego w transponderach MOBY E (MIFARE classic, ISO 14443 A). Umożliwiają też automatyczne rozpoznawanie typu transpondera (RF300, ISO 15693, MIFARE classic), co ułatwia migrację z wcześniejszych systemów.

Omawiane czytniki zostały zaprojektowane do kontroli i optymalizacji przepływu materiałów w produkcji przemysłowej, w tym przede wszystkim na liniach produkcyjnych o dużym zagęszczeniu urządzeń. Zapewniają pełną kompatybilność z obecną rodziną produktową RF300 w zakresie mechaniki (wymiary, otwory montażowe), elektryki (zasilanie, interfejsy) i integracji systemowej (oprogramowanie aplikacyjne, bloki funkcyjne, moduły komunikacyjne).Migracja ze starszych systemów MOBY I wymaga jedynie wymiany czytników i transponderów. Z kolei rozwiązania MOBY E mogą być rozszerzone o czytniki RF300, co pozwala w ich przypadku przeprowadzić tanią konwersję bez potrzeby wymiany transponderów.

Przyjazne dla użytkownika menu konfiguracyjne pomaga znaleźć odpowiednią lokalizację dla anteny, zwiększając niezawodność pracy zwłaszcza w środowiskach z dużą ilością obiektów metalowych.

Dzięki temu użytkownik podczas instalacji i uruchamiania systemu nie musi korzystać z dodatkowego sprzętu. Modele RF310R i RF340R mają zintegrowaną antenę, natomiast RF350R wymaga anteny zewnętrznej. Anteny te są oferowane w różnych rozmiarach i kształtach, umożliwiając dobór optymalnego modelu do konkretnej aplikacji.Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również