Dachser partnerem Kongresu LOGISTICS 2014

©

Udostępnij:

Firma Dachser została partnerem głównym tegorocznej edycji Kongresu Logistycznego LOGISTICS 2014, który odbędzie się w dniach 14-16 maja w Poznaniu. Kongres ten ma prawie 25-letnią tradycję i odbywa się co dwa lata, a tegoroczna edycja jest już 12. Obecnie jest to druga co do wielkości impreza logistyczna w Europie i gromadzi nie tylko logistyków – profesjonalistów, ale także przedstawicieli środowiska naukowego.

Dachser od lat współpracuje przy organizacji Kongresu. „Kongres Logistyczny to dla nas najważniejsze wydarzenie branżowe w Polsce i drugie w Europie, po targach logistycznych w Monachium” – mówi Grzegorz Lichocik, prezes zarządu Dachser w Polsce. Podczas Kongresu zostanie podpisane porozumienie dotyczące Polskiej Logistycznej Platformy Technologicznej, w którym weźmie udział prezes Dachser. „Aktywnie uczestniczymy w procesach mających na celu integrację branży oraz optymalizację kosztów transportu, zarówno w skali globalnej jak i lokalnej, stąd nasze wsparcie dla inicjatywy stworzenia Polskiej Logistycznej Platformy Technologicznej. Dodatkowo jeśli chodzi o zastosowanie najnowszych technologii, mamy tu szeroką wiedzę i doświadczenie, zatem nasza obecność w tym projekcie jest całkowicie uzasadniona” – wyjaśnia Grzegorz Lichocik.  Tegoroczna edycja Kongresu Logistycznego organizowana jest pod hasłem: „Komunikacja w łańcuchach dostaw” i wiele sesji oraz dyskusji plenarnych poświęconych będzie komunikacji oraz optymalizacji łańcuchów dostaw. Dachser znany jest z zastosowania innowacyjnych narzędzi informatycznych a także z dążenia do optymalizacji procesów i kosztów, dlatego nie jest zaskoczeniem zaplanowany temat wystąpienia prezesa Dachser, Grzegorza Lichocika: „Czy 1 + 1 może dać więcej niż 2?”. „Nasze rozwiązania logistyczne pozwalają na wypracowanie korzystnej dla obu stron synergii w łańcuchu dostaw, co w rezultacie przyczynia się do poprawy bilansu logistycznego naszych klientów. Dbamy o nich i o środowisko, zapewniamy komunikację na najwyższym poziomie poprzez zastosowanie zaawansowanych technologii IT” – wyjaśnia prezes Lichocik.

Kongres LOGISTICS organizowany jest pod patronatem m.in. Ministerstwa Gospodarki i Europejskiego Towarzystwa Logistycznego (ELA). Wydarzenie takiej rangi jest doskonałym miejscem dla spotkań różnych ludzi związanych z branżą logistyczną, z którymi nie można porozmawiać na co dzień. Wśród prelegentów tegorocznego Kongresu znajdą się tak znakomite postaci, jak Jos Marinus – Prezydent Europejskiego Towarzystwa Logistycznego (ELA), Hans Christian Pfohl – guru logistyki europejskiej, Witold Skowroński specjalizujący się w komunikacji międzynarodowej oraz przedstawiciele największych firm logistycznych i związanych z logistyką w Polsce. Dodatkową atrakcją dla gości LOGISTICS 2014 będzie możliwość zwiedzenia oddziału Dachser mieszczącego się w Gądkach pod Poznaniem. Podczas Kongresu odbędzie się także imponująca wystawa logistyczna, w której weźmie udział blisko 60 wystawców, w tym firma Dachser – na stoisku 27/28.

www.dachser.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również