Dassault i SATS realizują projekt wirtualnej kuchni

Dassault

SATS wraz z Dassault wspólni zastosowały pierwszą cyfrową kopię bliźniaczą centralnej kuchni, w celu wsparcia operacji związanych z cateringiem pokładowym. Celem współpracy jest znalezienie nowych sposobów na zwiększenie efektywności i ograniczenie ilości odpadów spożywczych, aby zapewnić SATS bardziej zrównoważone podejście w ramach działalności operacyjnej.

Przy użyciu platformy 3DEXPERIENCE w chmurze od Dassault firma SATS stworzyła trójwymiarową, wirtualną cyfrową kopię bliźniaczą kuchni w celu wsparcia operacji fizycznych dzięki analizie danych pozwalającej na optymalizację zarządzania zasobami. Wirtualna wersja kuchni pozwala firmie SATS wykorzystać zdobywane przez dziesięciolecia doświadczenie operacyjne do symulowania różnych procesów produkcji żywności w celu optymalizacji wydajności i planowania produkcji, a także eliminowania tzw. wąskich gardeł. Firma SATS może także skutecznie prognozować wykorzystanie składników przy produkcji dużych partii żywności, aby ograniczyć ilość odpadów spożywczych.

Powiązane firmy

Efektywna współpraca

Wirtualna kuchnia SATS przechwytuje i integruje wszystkie dane procesowe i informacje w jednym wirtualnym środowisku 3D, aby zapewnić spójność, pozwalającą kierownikom ds. operacji szybciej i skuteczniej reagować na zmieniającą się sytuację. Wirtualna kuchnia to także przestrzeń robocza do współpracy, która wspiera innowacje społeczne i zwiększa produktywność dzięki wymianie informacji między pracownikami zaangażowanymi w różne procesy.

Podejście firmy SATS do rozwoju bazujące na ludzkiej innowacyjności oraz potencjale nowych technologii sprzyja tworzeniu nowych usług i poprawie efektywności operacyjnej – mówi Albert Pozo Hernandez, dyrektor ds. digitalizacji w SATS – Technologia cyfrowych kopii bliźniaczych pozwala nam na symulowanie różnych scenariuszy produkcyjnych i procesów przygotowywania posiłków w celu optymalizacji wykorzystania zasobów w naszych kuchniach. Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Dassault, ponieważ jej zaawansowane narzędzia do wizualizacji 3D i zarządzania danymi pozwalają nam podejmować lepsze decyzje biznesowe, dzięki którym możemy świadczyć usługi, za które cenią nas klienci.

3DEXPERIENCE spaja świat wirtualny z rzeczywistością

W dobie „wrażeń użytkowych” konsumenci są bardziej wymagający niż kiedykolwiek wcześniej, co podkreśla potrzebę dążenia do doskonałości operacyjnej, odgrywającą ważną rolę w spełnianiu oczekiwań pasażerów linii lotniczych. Stopniowa optymalizacja operacji może mieć ogromny wpływ na działalność firmy – mówi Guillaume Vendroux, dyrektor generalny, DELMIA, Dassault. – Nasze rozwiązania przyczyniły się m.in. do poprawy terminowości dostaw nawet o 99,5%. To pierwszy na świecie przypadek zastosowania platformy 3DEXPERIENCE w produkcji cateringu pokładowego. Firma SATS może optymalizować wykorzystanie zasobów przez odwzorowanie modelu wirtualnego na rzeczywistych operacjach związanych z cateringiem pokładowym, a także tworzyć dynamiczne modele, symulacje i analizy każdego cyklu produkcji - dodaje.

Źródło: Dassault/SATS

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę