DB Energy będzie zarządzać jednostką kogeneracycjną dla BWI Poland Technologies

© CC/Wikimedia

Udostępnij:

Firma DB Energy podpisała umowę na wytwarzanie oraz sprzedaż energii i ciepła z jednostki kogeneracyjnej w zakładzie BWI Poland Technologies w Balicach. Umowa została zawarta na 10 lat. Szacunkowe roczne przychody z kontraktu wyniosą ok. 2,75 mln zł.

– Projekt dla BWI Poland Technologies umacnia pozycję DB Energy jako partnera w zarządzaniu efektywnością energetyczną przedsiębiorstw. Zaangażowanie profesjonalnej firmy do obsługi 
i nadzoru nad efektywnością instalacji pomaga w osiąganiu zakładanych oszczędności energii 
i zapewnia ciągłość produkcji
– powiedział Krzysztof Piontek, prezes DB Energy.


Zawarcie umowy na realizację projektu kogeneracyjnego stanowi kolejny krok związany z przyjętą strategią rozwoju przedsiębiorstwa, obejmującą m.in. wdrażanie projektów inwestycyjnych służących zwiększaniu efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach przemysłowych. 

BWI Technologies to spółka z branży motoryzacyjnej, która zajmuje się projektowaniem i produkcją oryginalnych części zawieszeń, głównie amortyzatorów, dla kluczowych producentów samochodów na całym świecie. Realizacja projektu związana jest z optymalizacją zużycia energii w zakładzie produkcyjnym BWI.


TOP w kategorii
Źródło: DB Energy

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również